Kategorie

Zahradní přístřešky

Každý z nás jistě někdy řešil v souvislosti s nářadím otázku kam s ním? Pokud nemáte k dispozici nějakou příhodnou komůrku, je třeba se poohlédnout po nějakém domku na nářadí nebo přístřešku.
Situace na trhu nevypadá příliš příznivě. Kdo nechce vysypat z peněženky několik tisíc, těžko sežene trochu k světu vypadající domek na uskladnění nářadí. Zohlednit estetickou otázku je nutné, aby účelová zahradní stavba nenarušovala celkový ráz jinak udržovaného okolí zahrady či domu.

Pro klidný spánek se vyplatí domek opatřit mřížemi a pro krásu ho nechte obrůst růžemi, břečťanem nebo „psím“ vínem

Domky nejsou levné

Klasický domek na nářadí z dřevěných panelů krytý pískovanou  lepenkou s užitnou plochou o necelých čtyřech čtverečních metrech pořídíme do dvaceti tisíc. Za pět čtverečních metrů stejného typu domku zaplatíme přes dvacet tisíc, bez montáže, která přijde na dalších dva a půl tisíce. Cena některých typů domků závisí na výběru střešní krytiny: nejlevnější je lepenka, pak následuje kanadský šindel a  krytina Bramac. V takovém případě se cena šplhá až na sedm tisíc jenom za střechu. Pro náročnější je nářaďový domek ze dřeva vybaven dvoukřídlými dveřmi, bočním oknem a dřevěnou podlahou. Takový model přijde až na tři desítky tisíc.

Když je málo místa

Nejlevněji nářadí uskladníme v plastových boxech různých rozměrů a provedení, které prodávají zahradnická centra. Nevýhodou je velikost, která nemusí každému vyhovovat, ale pro potřeby malé zahrádky plně dostačuje. Když investujete do pěkné zahrady, vyplatí se na domek pro uskladnění nářadí ušetřit. Ono známé „nějak si poradíme“, je u nás častým jevem, různé přístřešky z prken nebo vlnitého plechu ale zahradě na kráse rozhodně nepřidají.

Víceúčelový nářaďový domek je dostatečně prostorný a může vyhovovat i nenáročným zahrádkářům jako zahradní chatka

Na farmu i do sadu

Pro rozlehlé pozemky, kde je na místě spíš účelnost než estetická stránka, může být pro uskladnění větších strojů a nářadí vhodným řešením skládací kontejner z kovových dílců. Povrchová úprava plechového domku je sice náročnější, ale zato poskytuje bezpečný úkryt drahých strojů před nenechavci. Výrobce pro lepší využitelnost prostoru nabízí i vybavení regálovými stojany. Na přání si lze vybrat ze dvou variant dveří, buď jednokřídlé nebo dvoukřídlé.
ab
ab
ab
ab
ab