Kategorie

Zabydlete je! I domácí mazlíčci potřebují domov

Bydlení pro vaše nejmilejší zvířata mohou vkusně ozdobit i váš domov. Stačí si vybrat z novinek, které se objevily na trhu. Barvy, materiály obydlí pro kočky totiž mohou interiér významně zútulnit či oživit.
Pamatujete si zcela jistě dobře na doby, kdy psí obydlí nejčastěji tvořily staré deky, krabice z elektroniky nebo obnošené oblečení. Dnes už si žádný majitel psa nebo kočky rozhodně nemusí kazit interiér provizorními pelíšky. Designéři a nábytkoví architekti myslí i na zvířata, pro které vymýšlí nejen pohodlná doupata, ale také pelechy, které se ve vašem domě či bytě budou vyjímat.

Kam mazlíčky uložit ke spánku

Pelíšků je na trhu bezpočet, proto bude těžké vybrat ten nejlepší. Aby měl váš pes dostatečné pohodlí, je ideální zvolit látkový typ. Bonusem pro vás je, že látkové pelíšky jsou k dostání v nejrůznějších odstínech i barvách. Pro psa je navíc velmi pohodlný. Látkový pelech oceníte také ve chvíli, kdy jej budete potřebovat očistit. Po vyluxování jej totiž stačí vyprat v pračce a nechat uschnout. Pokud se používáním rozedře a roztrhá, není problém koupit nový – tyto pelíšky bývají nejlevnější a podle velikosti psa jej seženete už od 200 korun. Samozřejmě můžete vybírat také z množství tvarů, které jsou k dostání. Vedle klasického tvaru košíku, lze pořídit i látkový pelech ve tvaru boudy či iglú, který ocení především bojácní psi.

Luxus na zakázku

Jestliže chcete do svého mazlíčka investovat více než pár stovek, rozhodně nezoufejte. Pelíšky lze obstarat dokonce i na míru. Ve specializovaných prodejnách jsou schopni vám jej potáhnout stejným materiálem, jakým je potažena vaše sedačka. O tom, že i v České republice máme osvědčené odborníky na psí pelechy, svědčí fakt, že právě z naší země má pelíšek první pes Spojených států amerických. Portugalský vodní pes prezidenta Baracka Obamy má ve svém obydlí našitý nápis America´s first dog a kromě hypolergení matrace jej „obšťastňují“ také misky z karlovarského porcelánu a dekorace z kamenů Swarowski. Z klasických kolekcí můžete sehnat obydlí ve tvaru auta, dětské postýlky, letadla či královské postele. Jen pamatujte na to, že čím větší kýč, tím hlouběji sáhnete do své peněženky.

Něco navíc pro kočku

Kočce rozhodně pelíšek stačit nebude. Aby byla spokojená, bude potřebovat takzvané škrabadlo. Je samozřejmě na vás, zda tuto vymoženost do bytu pořídit, ale vězte, že kočky, které škrabadlo nemají, si jej velmi lehce vytvoří ze zdí či nábytku. Výhodou škrabadel je, že se vyrábějí ve velmi příjemných barvách a tvarech. Některé kousky jsou natolik zajímavě zakřivené, že by vás na první pohled nenapadlo, že se jedná o kočičí hrací zónu. Platí, že čím vyšší škrabadlo bude, tím spokojenější zvíře. Vybrat si pak můžete z pomůcek ve tvaru stromu, majáku, stožáru či komínu. Některé vypadají jako hřiště na minigolf, jiné jako koupací vana.
ab
ab
ab
ab
ab