Kategorie

Wine Collector: zpřehledněte si svojí sbírku vín

Opakovaně jste si na našich stránkách mohli přečíst článek o zařizování skříně na víno či rovnou vinného sklepa (viz Související články). Pokud již podobné zařízení vlastníte, jistě jste přemýšleli o tom, jak své tekuté skvosty vhodně zařazovat, označovat a evidovat. S tím vám pomůže program Wine Collector.
Wine Collector je jednoduchý prográmek, který vám pomůže s evidencí vaší sbírky vín. Ihned po jeho spuštění vás uvítá okénko, do kterého můžete okamžitě začít vyplňovat informace o svých tekutých přátelích. Program je sice v angličtině, ale jeho ovládání a popis jednotlivých kategorií rozpoznáte i v případě, že tomuto jazyku vládnete jen málo. Kategorie jako Region, Producer či Type (viz obr. 1) si jistě dokážete přeložit. Na ostatní základní termíny již vystačí jakýkoli kapesní slovník.

Na Moravu tvůrce programu nemyslel...

Když jsme si prohlédli okénka a jejich popisky, vrhneme se na jejich vyplňování. Po kliknutí na prázdný řádek, který chceme vyplnit, se nám vyroluje pod myší nabídka s možnostmi, které můžeme automaticky do okénka vložit. U možnosti Region jistě každého milovníka českých resp. moravských vín zarmoutí, že oblast České republiky se zde nenachází. Je proto třeba jí do programu dodat. To se udělá velice jednoduše vybráním volby Add new region category. Zde stačí zadat novou oblast – Česká republika. V tom samém okně pak rovněž můžete vytvářet další podoblasti např. Jižní Morava, Mělnicko atd (viz obr. 2).

Dokonalá evidence

Jednotlivých kategorií, které je možno u lahve vína vyplnit, je opravdu velké množství. Kromě zaznamenání informací z etikety lahve se zde dá popsat i váš subjektivní dojem z evidovaného vína. Kategoriemi lze v případě potřeby pohodlně procházet a třídit je. Rychle tak zjistíte, kolik máte lahví maďarského červeného, jakého jsou ročníku, kolik jste za ně utratili apod. Pokud chcete mít vaší evidenci raději na papíře, program vám nabízí i vytištění celé databáze. To je praktické v momentě, kdy v alkoholovém opojení prolézáte sklípek a za žádných okolností se vám nechce do svého pokoje k počítači.

Zdarma pouze na 30 dnů

Menší vadou na kráse programu Wine Collector je jeho cena. Jedná se o tzv. shareware, kdy vám jeho výrobce umožní aplikaci zdarma vyzkoušet po dobu 30 dnů. Po uplynutí této doby se ale musíte zaregistrovat, abyste software mohli dále užívat. Tato registrace stojí celých 40 dolarů, což není zrovna malá částka za takovýto jednoduchý program. Právě cena sráží jeho celkové hodnocení, které se tak dostává na 70%. Nicméně jeho vyzkoušení je zadarmo. Pak už je na každém z vás, jestli se vám Wine Collector zalíbil natolik, že si jej koupíte.
Autor: Data Village Velikost Souboru: 1,7 MB Operační systém: Všechny Windows Licence: Shareware Hodnocení: 70%
ab
ab
ab
ab
ab