Kategorie

Výživa v tabletách

Rostliny potřebují ke svému dobrému růstu množství látek, které získávají z půdy. Ne vždy však půda, ve které rostou, obsahuje vše potřebné.
Každý, kdo má zahrádku nebo pěstuje pár kytiček na balkóně, potřebuje čas od času své svěřence povzbudit k růstu. Jednoduše řečeno, musí pravidelně přihnojovat, jinak se nedočká ani krásných květů ani bohaté úrody.

Pro krásnou zahradu je potřeba něco udělat

Tabletovaná hnojiva

Nová generace tabletovaných hnojiv poskytuje rostlinám výživu ve vícesložkové minerální formě, což laicky řečeno znamená, že všechny potřebné prvky jsou dodávány do půdy v jediné tabletě. Optimální složení tabletovaných hnojiv – dusík, fosfor, draslík, vápník a hořčík – pohotově zajistí základní živiny pro vývin a růst rostlin. Tablety jsou dobře vodorozpustné a neobsahují chlór, který valná většina okrasných ani plodových rostlin nesnáší. (Jedinou výjimkou je celer, který naopak chlór potřebuje, ale to neznamená, že voda z kohoutku je to pravé ořechové.)
Tabletované hnojivo pro plodové zeleniny dodávané v balení po 4 kusech

Výhody tabletovaných hnojiv

V porovnání se sypkými nebo tekutými hnojivy jsou tabletovaná hnojiva výhodnější jak z hlediska manipulace, tak z hlediska pozitivního působení na stav rostlin. Nemusíte se zabývat ředěním, nespálíte listy a hlavně, odpadá starost s pravidelným přihnojováním. Při použití tablet se nemusíme obávat přehnojení, protože živiny jsou kořenovým systémem z půdy odnímány postupně podle potřeby.
Větší balení tablet Silvamix pro zahradní rostliny

Ideální načasování

Z nabízeného sortimentu si můžete vybrat tabletované hnojivo pro plodové zeleniny nebo pro košťáloviny. Určitě stojí za to je vyzkoušet. Právě teď na jaře potřebují rostliny nejvíce výživných látek, vaše přihnojení bude tedy nejúčinnější.
ab
ab
ab
ab
ab