Kategorie

Vytvořte si ty nejkrásnější mandaly, které vám budou dělat radost

Mandaly

Mandaly jsou obrazce, které odráží určité duchovní principy, přičemž svými vibracemi mají pomáhat k harmonizaci čaker, a tím nás uzdravovat po psychické i fyzické stránce. V indických náboženstvích představují vesmír, tedy nekonečno, a používají se při rituálech a meditacích. Právě k té můžete využít samotnou výrobu mandaly. Uklidněte svou mysl, zapojte ruce… a vytvořte si barevnou mandalu, která vám bude dělat radost.

K výrobě mandaly vám stačí i obyčejný oblázek a tempery. „Ťupkejte“ štětcem menší a větší tečky a nechte svou fantazii vytvářet barevné obrazce. Tato kamínková mandala se hodí jako dekorace, která prozáří váš domov, případně barvy zafixujte speciálním lakem, díky němuž budou voděodolné, a umístěte ji na terasu nebo do zahrady.

Když nití svážete čtyři špejle, vytvoříte si ideální prostor pro vykouzlení zajímavé mandaly, kterou pak můžete pověsit do prostoru, aby si s ní pohrával průvan. Tenkou vlnu obtáčejte dokola a hrajte si s barevnými kombinacemi.

Naším favoritem jsou mandaly na skle. Skleněná kolečka, která mají vyvrtanou dírku na provázek pro zavěšení, koupíte ve výtvarných potřebách. Na papír si nakreslete nebo vytiskněte předlohu obrazců, jaké ve své mandale chcete mít. Na něj přiložte kolečko a malujte barvami na sklo. Až zaschnou, pověste si své dílko někam, kde přes něj budou procházet sluneční paprsky, vykouzlí nádhernou podívanou.

I dřevěné kulatinky poslouží jako prostor pro malování mandal, jejich tvar k tomu vlastně přímo svádí. Vytvořte jich víc, malbu zafixujte lakem, díky kterému budou barvy voděodolné, a máte originální podložky pod hrníčky.

 

 

Malujte, tvořte, bavte se a odpočívejte...

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab