Kategorie

Výstava Zemědělec již potřicáté. Národní výstava zeleně, pěstitelství, květin, ekologie a zpracování výpěstků ZEMĚDĚLEC

Jubilejní třicátá v pořadí - národní výstava zeleně, pěstitelství, květin, ekologie a zpracování výpěstků ZEMĚDĚLEC, která do Lysé nad Labem přiláká nejméně dvacet pět tisíc návštěvníků, je připravena na 18. – 22. března 2009.
 
Z tiskové zprávy výstavy Zemědělec 2009

V areálu výstaviště, a to jak uvnitř všech výstavních hal, tak na venkovní volné ploše, bude prezentovat svoje výrobky a služby zaměřené na zemědělství a zahrádkářství víc jak sto padesát vystavovatelů.

Tradiční soutěž v aranžování - Polabský motýl

Tradičně se uskuteční soutěž studentů odborných škol v aranžování Polabský motýl. Letošní zadání pěti soutěžních úkolů – grafický návrh, svatební obřad, kytice pro nevěstu a korsáž pro ženicha, dekorace na apartmán svatebčanů a svatební párty (raut) – je Exotika: svatba na pláži.
Soutěžní práce vyhodnotí porota složená z odborníků v oboru, ale také poroty složené z řad novinářů, VIP hostů a nově porota studentů.
K uspokojení zájmu zahrádkářů o nákupy jak rostlinného materiálu, tak potřeb a pomůcek pro zahradu se konají ZAHRADNICKÉ TRHY.
V prodeji budou okrasné i ovocné dřeviny, růže, cibuloviny, osiva, balkónové rostliny, jahodníky, trvalky.
 

Koně na ruce i v akci

Souběžně se Zemědělcem se koná u široké veřejnosti velmi oblíbená výstava JARO S KOŇMI. Pro příznivce koní jsou připraveny ukázky koní. V boxech, v akci na předvadiši i na ruce uvidí návštěvníci: bílé i černé starokladrubské koně – v zápřahu i na ruce, českomoravské belgické koně, fríské koně – v drezuře,  mini - horse  – v zápřahu, arabské plnokrevníky, welsch pony, shatlend pony,  lipicány – vysoká škola na dlouhé otěži, české teplokrevníky, koně chladnokrevné,  haflingy a další plemena.
Výstavy Zemědělec – jaro 2009 a Jaro s koňmi 2009 jsou otevřeny od středy 18. března do neděle 22. března, vždy od 9 do 17 hodin.
 
ab
ab
ab
ab
ab