Kategorie

Výstava Pasivní domy 2006 putuje po Česku

V nejbližších několika týdnech mají zájemci možnost navštívit výstavu Pasivní domy 2006. Jak napovídá již její název, výstava se věnuje konceptu pasivního domu, který nabízí alternativní způsob hospodaření s energiemi v domě. S cennými megawaty se zde nakládá s citem a precizností. Šetří se tak planeta i naše peněženka.
 

Na výstavu se mohou v těchto dnech přijít podívat obyvatelé Zlína. Odsud se pak celá akce přesouvá do Brna, kde se souběžně s ní uskuteční i konference se stejnojmenným názvem. Její součástí by měly být např. přednášky představitelů Evropské unie, Ministerstva průmyslu a obchodu ale i předních architektonických a stavebních firem. Další zastávkou expozice pak bude město Jihlava (více informací o termínech a místech konání jednotlivých výstav naleznete zde).

Pasivní domy šetří planetu i naši peněženku

Recyklace tepla

Koncept pasivního domu je ekologičtější variantou současné majoritní výstavby. Pracuje s předpokladem téměř dokonale izolovaného interiéru, který by měl zpětně využívat všechno vyzářené teplo. Na zmar tak nevyjde nejen teplo vydávané elektrickými spotřebiči, ale ani teplo živočišné a lidské. V důsledku vysoké efektivity recyklace energie jsou pak pasivní domy mnohem úspornější než stavby klasické. Koncept tak ideálním způsobem spájí ekonomii s ekologií.

ab
ab
ab
ab
ab