Kategorie

Vyrobte si vlastní tablety do myčky

Věděli jste, že téměř všechny čisticí prostředky můžete nahradit z domácích zdrojů? Vyrobte si s námi třeba vlastní tablety do myčky a ušetřete tak na jejím provozu.

Přípravky do myčky nádobí něco stojí, ale to není jejich jediná nevýhoda. Jde o další detergent do domácnosti, který k vám cestuje i tisíce kilometrů, obsahuje pochybné složky, které mu dodávají barvu a zajišťují, že přečká dopravu, a na konci toho všeho zbude další prázdný obal, jako bychom se v nich už tak netopili. K umytí nádobí vám přitom bude stačit přípravek vyrobený z ingrediencí, které už pravděpodobně máte doma.

Domácí tablety do myčky

Co tedy budete potřebovat? Stačí několik surovin: - hrnek kuchyňské soli - hrnek prací sody - vrchovatá lžíce kyseliny citrónové - voda Připravte si také nutné pomůcky: - hrnek - mísa (nebojte se použít běžnou misku na vaření a pečení, nepracujete s žádným nebezpečným materiálem) - šlehací metla - hlubší čajová lžička - tvořítko na ledové kostky - čistá zavařovací sklenice na uložení hotových tablet

Jak na to?

Smíchejte všechny suché ingredience dohromady. Opatrně přidávejte vodu, až se vytvoří konzistence vláčné pasty. Směs bude šumět a pěnit, což je běžná reakce sody s vodou. Počkejte, až tento proces skončí, a pastu znovu důkladně promíchejte. Když je směs připravená, lžičkou ji nadávkujte do formy na led. Při dávkování se snažte směs co nedůkladněji stlačit, hotové tablety pak budou lépe držet pohromadě. Nezapomeňte se ujistit, zda se kostky v této velikosti vejdou do přihrádky na mycí prostředek ve vaší myčce. Nechte tablety v suchém prostředí vyschnout. Ideální je samozřejmě dát je ven na slunce. Schnutí by mělo trvat několik hodin. Když jsou tablety suché, opatrně je vyklopte z formy a uskladněte v umyté zavařovačce nebo jiné dobře těsnicí nádobě.

Extra tip

Pokud chcete ekologicky a levně nahradit i leštidlo, jednoduše do horní části myčky umístěte malou misku s trochou čistého octa bez aditiv. Nádobí se bude krásně lesknout. Raději však ocet nelijte přímo do dávkovače, v neředěném stavu by mohl přispět k opotřebení součástí myčky.

Podívejte se na nabídku kuchyňských linek od společnosti Sykora kuchyně.
ab
ab
ab
ab
ab