Kategorie

Vyrobit vánoční výzdobu bytu či domu není problém

Ano. Právě u Vás doma to může vypadat jako v pohádce. Bez velkých investic si můžete vyrobit své vlastní ozdoby, které vydrží i řadu svátků za sebou. Krásný, papírový sněhulák za oknem a další tradiční, vánoční výzdoba bytu je jednoduchou a levnou záležitostí. Stačí mít trochu času a chuti, abyste i vy dokázali vytvořit zázraky.

Když děti zlobí

Pokud máte menší děti a od rána do večera v zimním počasí sedí u televize anebo počítače, tak právě pro vás máme zaručený recept, jak je zabavit. Vzpomeňte si na dětství a udělejte to jako vaši rodiče s vámi. Nakupte několik barevných papírů a lepidla. Nůžky doma jistě najdete a jednoduše malým nezbedům ukažte, jak vytvořit řetěz na stromeček. Aby jste je motivovali, tak jim můžete navrhnout soutěž o čokoládu. Tu dostane ten, kdo zhotoví nejdelší a nejkrásnější řetěz. S dětmi zaujatými jednoduchou prací si přitom můžete povídat o Vánocích, dárcích, škole. Právě tím rozvinete jejich fantazii, a také jim ukážete to pravé srdce domova.

Vločku anebo sněhuláka umí každý

Nechcete kupovat blikající světýlka a okna se vám zdají prázdné? Nezoufejte. Opět vám postačí nůžky na papír a několik listů papíru o velikosti A4. Papír poskládáte na půl, a poté ještě jednou. Následně stačí  vzniklý čtverec z vnějších stran nůžkami zakulatit. Právě na vnějších stranách pak můžete různě vystřihávat trojúhelníčky a čtverečky. Tyto drobné zoubky po rozevření čtverce utvoří krásnou vločku. Obdobně se dá vyrobit i papírový sněhulák. I tyto jednoduché obrazce zvládnou s vaší pomocí dělat děti.

Věneček se svíčkou

V době Adventu by měl v každém bytě být alespoň jeden vánoční věnec. Vy ho nemáte a chtěli byste ho mít. Kupte si plastelínu a několik svíček. Mohou být i vonné. Pak stačí na bílý porcelánový talíř uplácat z plastelíny placku. Doprostřed postavte svíčku. Okolo ní pak stačí umístit několik drobných větviček nejlépe z jedle či smrčku. Aby vše vypadalo ještě vánočněji, tak můžeme pomocí špendlíků připevnit k větvičkám skořápky od vlašských ořechů, lískové oříšky anebo buráky. Vše lze ozdobit malinkým zvonečkem. Svíčku nezapomeňte vždy před odchodem z bytu uhasit. Nikdy ji nedávejte k poletujícím ani hořlavým předmětům!!!

Ozdoby na stromeček

Milióny baněk a ozdob na stromeček na nás číhá z každého supermarketu či obchodu. Vše potřebné máme, a přesto zběsile nakupujeme nové a nové. Přičemž mnohdy nepotřebné. Dětem by více udělalo radost, kdyby si na stromeček mohli udělat pár ozdob samy. Můžete  ušetřit a ještě k tomu děti dobře zabavíte. Vánočních ozdob se dá dělat několik druhů. Ten nejjednodušší způsob je koupit tvrdý papír anebo ještě lépe sehnat staré papírové krabice. Na ně lze jednoduše pomocí fixů nakreslit obrázek srdíčka, hvězdičky či měsíce. Vystřižené obrázky se musí proděravět, aby je bylo možné zavěsit na stromeček. Poté už je čeká pouhé obalení do alobalu.

Vlastní výtvory nás vždy potěší

 „Bude mi třiasedmdesát let. Na vánoční stromeček si ale kromě běžných ozdob i letos pověsím výtvory svých vnoučat. I když jsou z nich dospělí lidé, tak si vždy vzpomenu, jak jsme ozdoby společně dělali. Když přijdou na návštěvu, tak jdou první ke stromečku, aby viděli, zda tam jejich výtvory i po těch letech visí,“ říká Anna Štěpánová z Opavy.
Na stromeček se dají udělat ozdoby z moduritu anebo také keramiky. Některé ženy pečou  tvrdé perníkové ozdoby. Aby toho nebylo málo, tak lze dokonce upéct ozdoby světlé, které vypadají, že jsou k nakousnutí, i když jsou neuvěřitelně tvrdé. Na mnoha stromečcích zejména ve střední a východní Evropě lze spatřit skořápky vlašských ořechů. Ty znamenají nejen zdraví, ale také sílu. Jestli si chcete zavěsit ořechové skořápky na váš stromek, tak je jednoduše rozlouskněte a poté vyndejte jádro. Po vyčištění prázdných skořápek jejich středem veďte provázek a dvě půlky k sobě připevněte lepidlem. Na stromečku budou oříšky vypadat úžasně.

Vánoce v celém bytě

Abyste měli vánoce v celém bytě, tak nepostačí mít nazdobený jen vánoční strom. Malá větvička ze smrku či jedle by měla být  v každém z pokojů. Nejen že v něm provoní vzduch, ale po probuzení anebo pobytu v pokoji vám připomene, že je čas Vánoc. A protože je čas svátků, i u Vás doma by mělo nastat volnější tempo. Bilancovat rok se dá například za poslechu příjemné hudby.
ab
ab
ab
ab
ab