Kategorie

Vyplatí se vám domovní telefon nebo videotelefon?

Domovní telefony a videotelefony přispějí k tomu, abyste se doma cítili bezpečně. Zbaví vás podomních obchodníků i podezřelých "kolemjdoucích".

Kvalitní zabezpečení domu

Bez praktického pomocníka, jakým jsou domovní telefony, se dnes již neobejde téměř žádná domácnost. Domovní telefony figurují jako významný prvek v komplexním systému zabezpečení domácnosti. Vedle nejrůznějších bezpečnostních zámků, mříží, ochranných fólií, videokamer, pohybových čidel a dalších bezpečnostních prvků fungují jako podpůrný, za to však velice efektivní prvek v zabezpečení domácnosti. K tomu, aby dobře plnily svou funkci, potřebují součinnost člověka, pak jsou ale nenahraditelným pomocníkem. Úkolem domovních telefonů je zabezpečení vchodových dveří prostřednictvím dálkově ovládaného dveřního zámku – tzv. „bzučáku“. Majiteli bytu či domu tak umožňují otevírat vchodové dveře opravdu jen vítaným hostům.

Videotelefon

Domovní telefon umožňuje majiteli bytu ověřit si pomocí mluvítka „totožnost“ osoby, která zvoní u vchodových dveří. Výhodou videotelefonů – tedy domovních telefonů s obrazovkou napojenou na videokameru umístěnou u vchodových dveří – je skutečnost, že je možné si vizuálně prohlédnout osobu, která stojí před vchodovými dveřmi. Je tak naprosto vyloučené, že by majitel bytu umožnil vstup do domu někomu neznámému. Toto je velice důležité zejména ve větších bytových domech s více bytovými jednotkami, kde se obyčejně pohybuje více osob. Neznámý člověk, který by se dostal do domu, by se v takovýchto společných prostorách velice snadno „ztratil“. A že nešlo o strýčka, který přišel navštívit souseda, ale o zloděje, se většinou zjistí, až už je pozdě. Zodpovědné používání domovních telefonů a tedy i pečlivé zavírání a zamykání vchodových dveří v těchto případech ovlivňuje bezpečnost celého domu. Nejde zde pouze o bezpečnost bytových jednotek v domě, ale také o bezpečnost automobilů na garážových stáních, sklepů a dalších společných prostor. Domovní telefony, příp. videotelefony plně nahrazují klasické dveřní zvonky a napomáhají k vyšší bezpečnosti Vašeho domova. Instalace je velice jednoduchá a cena nebývá také zvlášť závratná. Pokud uvažujete o pořízení domovního telefonu, neváhejte a určitě si jej pořiďte

ab
ab
ab
ab
ab