Kategorie

Výmalba bytu: Kdy se do ní pustit a kdy pomůže profesionální firma?

Výmalba bytu: Kdy se do ní pustit a kdy pomůže profesionální firma?
Zdánlivě jednoduchá činnost se může i přes vaši maximální snahu změnit v neúspěch. Důležité je proto se na krášlení svého domova dobře připravit a počítat s tím, že sice ušetříte, ale bude vás to stát mnohdy drahocenný č
Zdánlivě jednoduchá činnost se může i přes vaši maximální snahu změnit v neúspěch. Důležité je proto se na krášlení svého domova dobře připravit a počítat s tím, že sice ušetříte, ale bude vás to stát mnohdy drahocenný čas.

Malování svépomocí

V každé specializované prodejně nakoupíte vše, co budete pro malování potřebovat. Důležité je odhadnout spotřebu barvy, která bude na vymalování potřeba. Namístě je vždy určitá rezerva. Před započetím prací si malovanou místnost připravte tak, aby v ní zůstalo co nejméně nábytku a předmětů. Věci, které se dají přesunout, odneste, ostatní zakryjte nejlépe igelitovou plachtou. Poté oškrabejte starou omítku a zasádrujte díry a  praskliny v omítce. Klasické malování bílou barvou představuje cenově nejlevnější a nejrychlejší způsob. Pořídíte ji v různých cenových relacích v závislosti na odolnosti a trvanlivosti nátěru, stupni bělosti a krycí schopnosti. Odlišnou cenu mají barvy k tónování, které zakoupíte již za 40 Kč, ale i za 170 Kč za jedno balení. Důležité je správně odhadnout a namíchat potřebné množství barvy nutné na vymalování pokoje. Když se stane, že si připravíte málo barvy, nemusíte napodruhé při míchání docílit stejného odstínu a vaše práce vyjde vniveč.
Jedna z nejjednodušších a nejlevnějších variant je malování čistě bílou barvou, a to na stěnách i na stropě

Kolik zaplatíte profesionálům?

Když se rozhodnete svěřit malování bytu odborníkům, připravte se na vyšší výdaje. Firmy si celou práci rozvrhnou na dva dny. První den se škrábe stará omítka, odstraňují se tapety, brousí a stěrkují se jednotlivé stěny. Malování probíhá až druhý den. Ceny za přípravné práce závisejí na znečištění a poškození stěn. Firmy si obvykle účtují částku mezi 10–20 Kč/m2 plochy u stěn mírně porušených, při vysoké míře poškození vás práce přijde na přibližně 80 Kč/m2 plochy. Za položení ochranné fólie proti znečištění podlahy a nábytku zaplatíte 60–150 Kč. Malování bílou barvou stojí zákazníka 15–25 Kč/m2, za barevnou stěnu připlatíte 3–6 Kč/m2. Objednávka malířských prací v hůře dostupných místech nebo ve výškách prodraží konečné vyúčtování o další 5–10 Kč/m2.
Co také ovlivňuje cenuNež zadáte malování konkrétní firmě, zjistěte si reference a dohodněte předpokládanou cenu. Objednávku práce si dohodněte na pracovní dny v týdnu. Při malování o sobotách a nedělích zaplatíte několikaprocentní přirážku. Slevu získáte při objednávce prací v zimním období nebo při větším objemu práce.
ab
ab
ab
ab
ab