Kategorie

Vyladěné k dokonalosti: Příběh závěsného křesla Chillo

Vyladěné k dokonalosti: Příběh závěsného křesla Chillo

Trend závěsných houpacích křesel v posledních letech roste. Jak ale vybrat to správné? 

Nepřeberné množství designů, barev i způsobů zavěšení zapříčinily, že v záplavě kvantity je těžké najít takový kousek, který by splňoval veškeré funkční požadavky a navíc vypadal skvěle v interiéru. S tímto problémem se výtvarnice Markéta Filgasová potýkala značnou dobu. Pak se rozhodla, že si to své dokonalé křeslo pro sebe vyrobí. Pojmenovala ho Chillo. Dnes už jej dělá na zakázku a pro všechny.

Markéta je výtvarnice, a také maminka dvou dětí, která se snaží při zkrášlování svého domu vytěžit maximum ze své umělecké duše. Tvoření jí doprovází ve všech etapách života. Nelekne se ničeho. Maluje, šije, repasuje, čalouní… Miluje staré kousky nábytku s duší, znovu jim vdechuje život, snaží se citlivě kombinovat jednotlivé styly v bydlení. Celkově vytváří útulný a originální domov plné původně obyčejných věcí, kterým vtiskla punc nevšednosti. O svých výtvorech a realizacích navíc píše blog a provozuje e-shop, kde ručně vyráběné produkty a doplňky do bytu prodává pod značkou Tamarki. A jestli existuje produkt, který je v životě Markéty a její rodiny naprosto klíčový, pak je to závěsné křeslo Chillo.

Video vám řekne víc, podívejte se na to, jak jednoduché je křeslo zavěsit a připravit na dokonalý odpočinek. 

Hledání toho pravého

Markéta měla při výběru houpacího závěsného křesla docela prosté požadavky. Všechna, která vyzkoušela, byla buď malá nebo nestabilní. Chtěla zkrátka pohodlné a bezpečné křeslo, ve kterém se bude cítit naprosto pohodlně a uvolněně. A protože nemohla dlouho natrefit na kus, který by jí vyhovoval po všech stránkách, rozhodla se ušít si jej ke spokojenosti.

Vyladěné do nejmenšího detailu

Křeslo vyrobila a ušila z přírodních materiálů tak, aby se dalo zavěsit téměř na každý druh stropu. Pokud máte trámy, zavěšení máte vyřešeno, ale křeslo se dá pohodlně zavěsit i do stropu navrtáním díry a použitím chemické kotvy. Design je vyladěn do puntíku. Je skladné, takže pokud potřebujete prostor, stačí jej odepnout z karabiny a složit. Dá se snadno přepravovat, tyče v závěsu drží pevně a navíc můžete potah křesla i ručně prát. Zátěžový test v podobě stability a bezpečnosti pak provedly Markétiny ratolesti, které v křesle nejen rádi tráví čas houpáním, ale i všemožným lezením a skákáním.

Podívejte se také na video!

Křesla na zakázku

Nejdříve dala Markéta na blog článek o tom, jak si křeslo sama vyráběla s detailně nafoceným postupem. Díky velkému zájmu se nakonec rozhodla jej vyrábět na zakázku a zařadit jej do prodeje na svém eshopu. Nejdříve šila ve skromných prostorách u sebe doma, poté ve vlastním ateliéru, kam se se záplavou křesel, která už v domě začínala překážet, přemístila. “Když každé křeslo vyrábím, představuju si, kdo si tak asi v něm bude odpočívat, jaké knížky bude číst a jestli i jeho děti vymyslí to, co na něm dělají ty moje. Neměnila bych,“ popisuje svou práci Markéta. Ač s rozpíchanými prsty je to prý práce pořád krásná.

Závěsné křeslo Chillo si můžete prohlédnout zde.

 

 

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab