Kategorie

Výjimečné domy

Máte rádi výstavy a zároveň Vás zajímají alternativy v architekruře a bydlení? Ještě posledních pět dnů máte možnost navštívit výstavu Výjimečné domy v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze. Čím je tato výstava „výjimečná”a proč jí věnovat pozornost?
Jedenadvacet stavebních projektů z celého světa, představujících alternativní možnosti bydlení s netypickým řešením v oblasti řešení prostoru, mobility, využití nových materiálů a technologických možností – to je výstava Výjimečné domy, kterou připravilo brněnské Centrum architektury. Poprvé měla svou premiéru v Galerii architektury Brno a od 12. července 2007 ji můžete ještě do 26. srpna 2007 shlédnout v Galerii Jaroslava Fragnera.

Vybrané domy, z nichž českou architekturu zastupují tři projekty, jsou prezentovány fotografiemi, komentáři a projektovou dokumentací. Vidět tak můžete např. projekty japonské kanceláře Shigeru Ban Architects: „Dům s oponami, které fungují jako pohyblivé stěny a „Dům–nábytek", český dům „PlecháčOK Planu v Humpolci, „Dům Ruksak“ německého umělce Stephana Eberstadta a další. Podle autorky výstavy, Renaty Vrabelové z Galerie architektury v Brně, je výstava zaměřena hlavně na laickou veřejnost a „... má ukázat, že bydlet v originálních domech není nemožné.”

ab
ab
ab
ab
ab