Kategorie

Výhody pojízdného nábytku, II. díl - Ložnice

Hektická moderní doba nám nedává obecně příliš vydechnout. Hledáme proto klidný ostrov, kde bychom mohli odpočívat a nabírat nové síly. Takovým místem je obyčejně náš byt či dům a v něm bývá tou nejklidnější místností ložnice. Nebo by alespoň být měla.
Ne vždy však můžeme vyčlenit pro ložnici samostatnou místnost, často zde tedy bývají ještě vestavěné skříně pro odložení šatstva, ložního prádla a dalších věcí. Jindy si zde zřídíme pracovnu, protože v bytě není jiný vhodný prostor. Ložnice může být také takzvaně obývací - to v případě, že potřebujeme pro děti samostatné pokoje a na ložnici nám už nezbude místo a jsme nuceni ji spojit s obývacím pokojem. Při zařizování ložnice tedy bereme v úvahu často i jiná než estetická hlediska. Ovšem ani praktické řešení nemusí být z nouze ctnost, ložnici lze také zařídit zajímavě, vytvořit z ní místnost, která se stane součástí celého bytu a nebude to jen koutek na spaní.

U některých modelů ani nepoznáte, že je postel pojízdná

Kam se hodí pojízdná postel

Na první pohled není v ložnici pohyblivý nábytek na kolečkách vůbec nutný. Možná by se  zde uplatnil servírovací stolek, na kterém vám partner ráno přiveze voňavou snídani přímo do postele. Ale mobilní nábytek zde můžeme uplatnit mnohem více, především v případě, že ji využíváme i pro jiné účely, než jen na spaní. Na kolečkách může být i postel. Navzdory všeobecně rozšířenému názoru jde o záležitost velmi praktickou, nejde o žádnou designovou extravaganci. Oceníme ji například, když jako ložnici využíváme obývací pokoj. Pokud nám to prostor dovolí, přes den postel třeba odsuneme stranou, večer ji pak převezeme na vhodnější místo ke spaní. A jak těžké je například dostat se při úklidu pod postel? S kolečky je to snadné,  postel odsuneme, uklidíme pod ní a zase ji převezeme zpět na své místo.

Když už jí není třeba, odložíte ji třeba do kumbálu

Noční stolek na kolečkách

Vedle postele vždy potřebujeme nějaký odkládací prostor, klasický noční stolek však může být někdy trochu nešikovný. Kontejner na kolečkách splní stejný účel, ale nikde nepřekáží. Stejně jako pojízdné komody, skříňky nebo stojany na oblečení, které lze při nedostatku prostoru po místnosti přemisťovat podle potřeby. K nočnímu stolku můžeme pořídit i pojízdný panel, který nám poskytne větší odkládací plochu. Pokud nemáme v ložnici dostatek místa, můžeme tímto rozměrnějším panelem noční stolek zcela nahradit. Lze ho mít vždy tam, kde ho potřebujeme a nepřijdeme současně o místo k odkládání drobností. Pokud nemáme v bytě samostatnou šatnu, obvykle se v ložnici také převlékáme a k tomu potřebujeme nutně zrcadlo. Abychom se vždy dobře viděli, zpravidla na denním světle, není nic snazšího, než zrcadlo prostě přivézt k oknu a podívat se. Ovšem pouze tehdy, je-li opatřeno kolečky.
ab
ab
ab
ab
ab