Kategorie

Vybíráme odrůdy okurek

Pěstitelským úspěchem se zpravidla chlubíme, ale neúspěch svádíme třeba na velká vedra a sucho. Anebo na včely, které kvůli větru nelétaly a neopylily naše rostlinky.
Vždycky se najde důvod proč se neurodilo. Uvažovali jste ale někdy o tom, jestli volíte správnou odrůdu? Známý a úspěšný šlechtitel a pěstitel okurek pro letošní rok nabízí široký sortiment. A je opravdu z čeho vybírat.

Vyberte si správnou odrůdu okurek nakladačky
Nakládačky Regina F1: Je spolehlivá, vysoce úrodná nejen v optimálních, ale i v méně příznivých klimatických podmínkách. Odrůda vyniká vysokou odolností proti plísni okurkové, k virové mozaice, bakterióze, gumóze a k padlí. Admira F1: Odrůda ještě odolnější k plísni okurkové než předešlá Regina F1. Její předností jsou vyšší výnosy. Lada F1: Na teplo méně náročná odrůda nakládačky je vhodná i do chladnějších oblastí. Štíhlé tmavě zelené plody nehořknou. Proti plísni okurkové i k ostatním významným chorobám okurek je vysoce odolná. Fatima F1: Osvědčená jemnoostná nakladačka, nehořká, značně odolná k plísni okurkové i k ostatním významným chorobám okurek – k virové m mozaice, bakterióze, gumóze i k padlí. Vhodná především do teplejších pěstitelských oblastí. Bohdana F1: Je značně vzrůstná. Kvalitou plodů i odolností k chorobám je podobná odrůdě Fatima F1. Plody štíhlé, světleji zelené netrpí hořknutím. Odrůda lépe odolává plísni okurkové a je tedy výnosnější. Vhodná především do teplejších pěstitelských oblastí. Romana F1: Kvalitou plodů, vlastnostmi i odolnostmi k chorobám je podobná odrůdě Bohdana F1. Vhodná především do teplejších pěstitelských oblastí.
Salátovky – na záhon i pod fólii Linda Fl mix: Mezi pěstiteli oblíbená odrůda je značně odolná k většině významných chorob okurek včetně plísně okurkové. Velmi dobře se jí daří i v chladnějších pěstitelských oblastech, a to jak na záhoně, tak ve folnících a sklenících. Natalie F1: I v chladnějších oblastech dobře prospívá tato vzrůstná odrůda. Doporučuje se vedení na provázky, sítě apod. – zvláště ve sklenících a pod fólií. Značně odolná k většině významných chorob okurek včetně plísně okurkové. Plody jsou kratší, tmavě zelené, téměř bez kresby a krčku. Velmi pomalu přezrává a dlouho vydrží v konzumní zralosti.

Okurky salátovky můžete pěstovat na záhoně i pod fólií
ab
ab
ab
ab
ab