Kategorie

Vybíráme nový radiátor. Co zohlednit?

Žebrové, nebo deskové radiátory? Samozřejmě že při výběru jakéhokoli systému topení je ve hře řada faktorů. Předně je nutné zvolit správný typ. V této oblasti máte k dispozici pestrou nabídku deskových a článkových neb

Žebrové, nebo deskové radiátory?

Samozřejmě že při výběru jakéhokoli systému topení je ve hře řada faktorů. Předně je nutné zvolit správný typ. V této oblasti máte k dispozici pestrou nabídku deskových a článkových neboli žebrových radiátorů. Aktuálně u většiny domácností „vítězí“ kvalitní deskové radiátory, které jsou výkonnější, esteticky zajímavější a rozměrově kompaktnější, což jsou vlastnosti, které ocení většina lidí. Na druhou stranu do koupelny jsou nejvhodnější speciální koupelnové radiátory (tzv. „žebříky“).

Při výběru radiátoru je nutné zohlednit vnější podmínky, zateplení objektu, rozměry jednotlivých místností a důležité je i správné umístění (určitě by měly být pod okny, ovšem nikoli za závěsy či nábytkem). Klíčovou vlastností je ovšem výkon, který musí být pochopitelně dostatečný k vytopení celého interiéru, a to pokud možno co nejlevněji. Až na druhém místě jsou vlastnosti jako design, ač si je nutné uvědomit, že žebrový i deskový radiátor bude i estetickou součástí každé místnosti.

Nechte si poradit od odborníků!

Důležitá rada na závěr. V současné době je na trhu skutečně obrovská nabídka radiátorů, ve které se většina lidí nemůže dobře orientovat. Správný výběr vám nicméně může ušetřit spoustu peněz. Naštěstí dnes existuje velké množství internetových obchodů, na kterých nakoupíte levněji než v obchodech kamenných a zároveň si lze nechat jednoduše poradit. Takové služby nabízí kupříkladu e-shop Topenilevne.cz!

ab
ab
ab
ab
ab