Kategorie

Vybíráme bezpečnostní dveře do panelového bytu

Vybíráme bezpečnostní dveře do panelového bytu
Za rok 2013 bylo podle statistik Policie ČR vyloupeno skoro 4 a půl tisíce bytů. Riziko vniknutí nezvaných návštěvníků lze přitom velmi snadno snížit instalací bezpečnostních dveří.

Kvalitní dveře ochrání nejen váš majetek, ale díky nim už vás také nebudou rušit hluky z chodby nebo vůně sousedovy večeře. Poradíme vám, na co byste se při výběru nových vstupních dveří měli zaměřit. Do panelového bytu jsou vhodné dveře s bezpečnostní třídou 3, které by vám spolu s bezpečností měly přinést také tepelnou izolaci a odolnost vůči vnějším hlukům. Aby se těchto vlastností docílilo, je nutné spolu s dveřmi vyměnit také zárubeň. Profesionální firmy mají k dispozici speciální zárubně určené právě pro panelové byty. Vzhledem k tomu, že rozměry zárubní jsou u všech panelových bytů v ČR totožné, neměl by s instalací vzniknout žádný problém.

Co by měly bezpečnostní dveře v panelovém bytě splňovat?

Pří výběru bezpečnostních dveří se zajímejte o to, jestli splňují následující podmínky:

  •  Mají ocelovou konstrukci s natavenou kvalitní dekorativní fólií.
  •  Na bočních a horní straně konstrukce jsou vybaveny bezpečnostními čepy, které dveře chrání před vysazením z pantů.
  • Pozornost věnujte také bezpečnostnímu zámku a kování. Zámky vždy pořizujte dva – centrální zámek tak nebude tolik zatěžován a pro chvíle, kdy jste právě doma, můžete využít přídavný horní zámek. Ten je vybaven tzv. vrtulkou, umožňující zamknutí z interiérové strany bez použití klíče.

Pečlivě vybírejte také dodavatele

Vždy si nejdříve prověřte, zda má firma dveře, které nabízí, skutečně skladem. Zjistěte si také, zda má dodavatel svá zastoupení ve více městech České republiky, a jestli tyto pobočky reálně existují. Předejdete nemilým situacím, kdy budete na dveře čekat velmi dlouhou dobu a následně se v případě potřeby nedovoláte do záručního nebo pozáručního servisu. Ideální je vybrat si firmu, která má nejbližší zastoupení pro prodej a servis maximálně 80 kilometrů od vašeho bydliště. Pamatujte, že certifikace výrobků je sice důležitá, ale serióznost prodejce vám nezaručí.

Je skutečně potřeba měnit i zárubně?

Pokud chcete mít 100% jistotu bezpečnosti a dokonalých protihlukových a tepelně-izolačních vlastností, nestačí pouze nasadit nové dveře do starých zárubní. Bezpečnost tím sice zvýšíte a něco málo ušetříte, dveře ale ve staré zárubni dostatečně netěsní. Nové těžké dveře navíc původní zárubeň příliš zatěžují a může dojít k poškození pantů.

Jak dlouho trvá výměna bezpečnostních dveří?

Výměna starých dveří za nové zabere u panelového bytu okolo 6 hodin. Nemusíte se tak bát, že by do vašeho bytu přes noc místo dveří zela prázdná díra.

Nejen bezpečnost, ale i design!

Dveře splňující přísné bezpečnostní normy dnes dokáží nejen ochránit váš majetek,  ale díky nepřebernému množství dekorativních motivů mohou být také ozdobou vaší předsíně. Jejich základ sice tvoří ocelová konstrukce, chránící před odvrtáním a proti vysazení dveří z pantů, na ni se ale za horka natavuje kvalitní fólie ve velmi věrohodném dekoru dřeva. Tato folie je navíc odolná proti oděru a velmi dobře se udržuje. Vybrat si můžete z opravdu nepřeberného množství dekorů tak, aby dveře ladily s vaším nábytkem a celkovým designem předsíně.

Kolik stojí bezpečnostní dveře?

Obecně lze říci, že pro kvalitní certifikované dveře s bezpečnostní třídou 3 je minimální cenová hranice stanovena na 20 tisíci korunách. Pokud se rozhodnete pro dveře s cenou výrazně nižší, může dojít k tomu, že koupíte produkt nekvalitní, padělaný nebo od firmy, kterou v případě reklamace nebo potřebného servisu dříve či později nenajdete. Je potřeba si uvědomit, že v ceně dveří není obsažen pouze kvalitní výrobek s dlouhou životností, ale také servis a služby proškolených pracovníků. Více na http://www.htdvere.cz/poradna/ Jiří Vyklický - Publikuji články o stavebnictví a bydlení se specializací na bezpečnostní problematiku. Dlouhodobě pracuji ve firmě www.htdvere.cz která je zaměřena na prodej bezpečnostních dveří.

ab
ab
ab
ab
ab