Kategorie

Vybíráme barvy do koupelny

Vybíráme barvy do koupelny
Jakou barvu máte nejraději? A přáli byste si mít v této barvě zařízenou koupelnu? Koupelna je specifický prostor, vodní království, ve kterém se obvyklá paleta barev trochu liší od zbytku obývacích prostor.
Jaké barvy se do ní hodí a které jsou nyní moderní? V dnešní době si můžete vybrat z velké škály barev, odstínů a vzorů. Volba barvy do koupelny by se však neměla odvíjet jen od vašich barevných preferencí, ale i od vlastností prostoru. Jinak budeme zařizovat malou, například panelákovou koupelnu s minimem prostoru a něco jiného si můžeme dovolit ve velkoryse pojaté koupelně. Určitě víte, že světlé barvy odráží více světla, takže jsou vhodné do menších prostor, které prosvětlí a opticky rozšíří. Při zařizování malé koupelny bychom tedy měli sáhnout po světlých odstínech jako je bílá, krémová, světle modrá a další.

Mozaikou či tmavšími doplňky nic nezkazíte

Chceme-li prostor ozvláštnit, můžeme ho doplnit mozaikou nebo koupelnovými doplňky v tmavší či výraznější barvě. Velká koupelna nám poskytuje více možností. Zde se nabízí i tmavší barvy, zajímavá je například kombinace tří světlých stěn s jednou tmavší, na které se bude dobře vyjímat světlé umyvadlo nebo skříňky. V koupelně lze též pracovat s teplými a studenými barvami. Koupelna v modré bude vypadat chladně a vkusně a v létě vás příjemně zchladí, zatímco koupelna v teplých barvách nás příjemně zahřeje a to i v chladných dnech. Současným trendem v koupelnách jsou přírodní odstíny a materiály, koupelnovým evergreenem zůstává bílá. Bílá koupelna nestárne a působí čistým a elegantním dojmem i po několika letech.

Tápete? Pomůže vám koupelnové studio

Pokud chcete, aby z vaší koupelny dýchal moderní design a koupelna jako celek působila harmonickým dojmem, investujte do koupelnových konceptů, které představují ucelené a designově sladěné řešení pro celou koupelnu. S koupelnovým konceptem, který obvykle zahrnují vanu (sprchový kout), umyvadlo a koupelnový nábytek, bude vaše koupelna působit profesionálním dojmem jako od designera. Například RAVAK nabízí koupelnový nábytek, který má moderní design, kvalitní impregnaci proti vlhkosti a v rámci konceptů jej lze dokonale tvarově sladit s vanou i umyvadlem. Nábytek si můžete pořídit v barevném provedení bříza, Strip Onyx nebo lesklá bílá, která je mezi zákazníky velmi vyhledávaná. Pokud si nejste jisti, jaké barvy by vaší koupelně slušeli, obraťte se na koupelnová studia, která připravují návrhy koupelen. V nich pracují zkušení designeři, kteří znají současné trendy a umí je sladit s vašimi představami. Návrh koupelny je často zdarma, musíte však se studiem spolupracovat i při realizaci koupelny. Foto RAVAK
ab
ab
ab
ab
ab