Kategorie

Výběr sedací soupravy: Soustřeďte se i na zdánlivé detaily

Výběr sedací soupravy: Soustřeďte se i na zdánlivé detaily
Obývací pokoj představuje pulsující srdce celé domácnosti. Každá jeho součást musí být nejen stylová, ale i maximálně funkční. Vy sami i příchozí návštěvy se musíte cítit v jeho interiéru co nejvíce komfortně.
Nejčastěji k tomuto pocitu přispívá moderní sedací souprava vyznačující se nadčasovým designem. Její výběr proto není vůbec jednoduchý a spousta lidí si láme hlavu s tím, jaká kritéria při něm brát v potaz. My se na ně proto soustředíme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Po jejich přečtení by se vaše volba měla stát zase o něco snazší.

Velikost sedací soupravy na první pozici

Když se podíváte na výběr sedaček v kamenných prodejnách i e-shopech, na první pohled zjistíte, že se prodávají v různých velikostech. Vy byste se v otázce rozměrů měli řídit dvěma základními faktory. Tím prvním budou rozměry místnosti, v níž má být umístěna, a druhým počet osob, který na ní má standardně sedět. Nejmenší sedací soupravy, jež na trhu najdete, jsou určeny pro dvě osoby a fakticky mají velikost jako dvě křesla posunutá k sobě. Pokud máte váš interiér prostornější, klidně můžete sáhnout po modelu, na který se poskládá několik osob vedle sebe. Počítat byste ale měli s vyšší cenou. Zajímavou úspornou variantu představují rohové sedací soupravy. Ty sice dokážou ušetřit prostor, nicméně brát v potaz byste měli fakt, že v místě rohu se budou dost složitě vměstnávat dvě osoby. To ale často nevadí. S velikostí souvisí i výška sedáku. Nejnižší variace mají sedáky přímo u kolen, což je dost nízko. Vyšší mají sedáky nad zmiňovanou úrovní a mnohem lépe se z nich vstává. Optimální jsou především pro starší lidi.

Bytelná konstrukce není samozřejmostí

Velmi důležitá je i volba maximálně bytelné konstrukce. Jedná se prakticky o nosnou část celé soupravy, která ji dokáže udržet pohromadě. Nejčastěji je kostra vyrobena z pevného dřeva, případně dřevotřísky. Chcete-li mít jistotu absolutní pevnosti, sáhnete logicky po kovu, jenž je v podstatě nezničitelný. Mnohdy je elegantnější a paradoxně i lehčí. Konstrukce dokáže negativně, nebo naopak pozitivně ovlivnit tvar soupravy a také její trvanlivost. U některých stačí, aby si na nich několikrát pohrály děti, a jsou rozvrzané. Určitě je třeba poznačit, že kovové konstrukce jsou o něco málo dražší, než je tomu u dřevěných. S konstrukcí souvisí i možnost rozložení daného modelu. Výbornou volbou jsou zejména italské sedací soupravy, které mají funkční rozkládací mechanismy. Bez problémů mohu sloužit jako efektivní provizorní postele.

Tolik diskutované potahy

Celkový dojem vzbudí sedací souprava logicky tím, jakou má barvu a do jaké míry je příjemná na dotek. Obecně platí, že čím pestrobarevnější provedení zvolíte, tím rychleji vyjde z módy. Jakýmisi stálicemi jsou černá a bílá v různých odstínech a kombinacích. Materiálově se nejčastěji volí především standardní čalounění a kůže. Právě kožené soupravy s sebou neustále nesou jakýsi punc luxusu. Ne vždy tomu tak ale musí být. Z pohledu údržby jsou vynikající. Pokud máte doma zvířata, případně zvídavá malá dítka, raději se koženému potahu vyhněte a zvolte potažení z hrubší pevné látkoviny. Vypadá také perfektně a dokáže odolat i těmto vlivům. Moderní látky na sedací soupravy jsou zkrátka hodně variabilní a není problém zvolit takovou, která vám bude plně vyhovovat.

Nakupujte u specialisty na sedací soupravy

Poslední rada tkví v tom, že byste měli svůj nákup realizovat ve specializované prodejně, která nabízí velmi pestrý, kvalitní a zejména cenově přijatelný sortiment. Naším tipem je eshop isedacky.cz, v jehož portfoliu se nacházejí všechny typy sedacích souprav od prověřených dodavatelů. Na mnohé dostanete navíc záruku v době trvání 10 let.
ab
ab
ab
ab
ab