Kategorie

Výběr kuchyně začíná prvním krokem.

Když se rozhodnete zrekonstruovat nebo vybudovat novou kuchyni, není od věci poradit se s odborníky a navštívit specializované kuchyňské studio. Na co se ptát a jak postupovat?
Obrátit se na vyškolené projektanty se vyplatí, jelikož nám pomohou nejen s optimálním rozmístěním skříněk a spotřebičů, ale mají také technické znalosti, aby navrhli potřebné stavební a instalační přípravy.

V kuchyňském studiu si na vystavených sestavách můžete všechno důkladně prohlédnout

Jak se na návštěvu kuchyňského studia připravit?

Do kuchyňského studia bychom měli zajít co nejdříve, když se rozhodneme pro novou kuchyni, rozhodně dříve, než propuknou stavební práce. Místnost je ještě tvárná a instalace vody, elektřiny a případně plynu nám řemeslníci mohou (s drobnými omezeními) upravit „na míru“. Platí obecná pravidla pro přípravu těchto instalací, ale pokud již všechny práce koordinujeme podle budoucí kuchyňské linky, ušetříme tím čas i peníze za předělávky.

Odborníci navrhnou vše potřebné i pro začlenění kuchyně do obytného prostoru

Na velikosti záleží

Porozhlédněte se ve Vašem okolí, které firmy se zabývají kuchyněmi, a navštivte je. Ještě předtím vám doporučuji prohlédnout si nějakou odbornou literaturu, např. časopisy nebo internetové stránky, týkající se kuchyní, abyste si udělali vlastní názor. S sebou do prodejny si již vezměte rozměry budoucí místnosti a nezapomeňte změřit např. parapet okna, trubky topení apod. Nemusíte se bát, že vaše rozměry budou nepřesné, jelikož většina obchodníků si zajede místnost před objednávkou nábytku zaměřit, aby předešla pozdějším problémům.

Se zvoleným stylem kuchyně by měli souhlasit všichni členové domácnosti

Jak máme postupovat?

Ujasněte si doma s rodinou, jakou kuchyň byste si chtěli pořídit – moderní, rustikální, světlou nebo tmavou, jelikož se vás na to již při první návštěvě budou ptát. V kuchyňském studiu si pečlivě prohlédněte vystavené vzorky, zaměřte se na všechny detaily a posuďte, zda je provedení kvalitní. Zvlášť velkou pozornost věnujte pantům a pojezdům zásuvek a ptejte se dodavatele na záruku tohoto kování. Nechte si vysvětlit materiálové složení pracovní desky a prohlédněte si napojení desek. Kvalitní výrobci již nepoužívají žádné krycí lišty a dovedou desky spojit tzv. zámky, které jsou naprosto rovné a neznatelné. Dále by vás měla zajímat záruka na nábytkové skříňky, jakou vyžaduje kuchyň údržbu a jestli dodavatelská firma zajišťuje i montáž kuchyně. Nedílnou součástí poradenství je vyhotovení grafického návrhu kuchyňským architektem, který se zákazníkem připraví podrobný plán kuchyně, poradí mu se současnými trendy a doporučí výběr zařizovacích předmětů, jako je osvětlení, vnitřní vybavení skříněk a spotřebiče.
ab
ab
ab
ab
ab