Kategorie

Vybavujete koupelnu? Pak nesmíte zapomenout na předložky

Při vybavování koupelny byste mimo jiného neměli opomenout ani koupelnovou předložku. Ta totiž zabraňuje nechtěnému uklouznutí, krásně hřeje a navíc vaší koupelně dodá šmrnc. Nebojte se syntetických vláken Při koupi ko
Při vybavování koupelny byste mimo jiného neměli opomenout ani koupelnovou předložku. Ta totiž zabraňuje nechtěnému uklouznutí, krásně hřeje a navíc vaší koupelně dodá šmrnc.

Nebojte se syntetických vláken

Při koupi koupelnové předložky vás vyjma rozměru a barvy bude asi jako první zajímat materiál, ze kterého je vyrobená. Na trhu se nejčastěji setkáte s předložkami z bavlny, téměř vždy se ale kombinují se syntetickými vlákny. Zejména pak polypropylenem, který předložce dodává výjimečnou hřejivost, je příjemný na dotek a navíc skvěle odvádí vlhkost, což je v koupelně věc velmi užitečná. Jakmile v obchodě narazíte na pěknou předložku z polypropylenu, můžete ji směle hodit do nákupního košíku. Mezi další vhodné materiály patří např. polyakryl nebo polyamid.

Důležitá je i délka vlasu

Materiál máte vybraný, rozměry a barvu také víte. Teď se zbývá zaměřit na to, jak přesně bude vrchní strana předložky vypadat. Většina předložek se vyrábí v délce vlasu 15 - 30 mm, přičemž platí, že čím vyšší vlas, tím vyšší hebkost a měkkost. Na druhou stranu však mají předložky s vyšším vlasem trošku vyšší nároky na údržbu - a dvakrát tolik pro ně platí, abyste při praní a obecně ošetřování dbali pokynů výrobce, příp. prodejce.

Bezpečnost především

Jedním z hlavních úkolů koupelnové předložky je zabránit tomu, abyste ve své koupelně uklouzli. Proto jsou všechny na spodní straně opatřeny protiskluzovou gumovou vrstvou nebo latexovým nátěrem, který dokonale drží na jakémkoliv povrchu a nikdy neuhne. A právě to je důvod, proč byste si do koupelny nikdy neměli dávat klasický koberec, který protiskluzovou vrstvu nemá buďto vůbec, nebo jen nedostatečnou. Po „nainstalování“ předložky se po ní ještě zkuste cvičně sklouznout - ideálně by se neměla posunout ani o milimetr.
ab
ab
ab
ab
ab