Kategorie

Vybavení pro domácí dílnu - co je nutné a bez čeho se obejdete?

Nastalo období, kdy si můžeme vychutnávat poslední teplé sluneční paprsky. Pro spoustu kutilů s přicházejícím podzimem nastává období zimního spánku.
 

Jsou však tací, kteří si nyní ze svých garáží a zahradních chatek přenášejí důležité nářadí a hromady titěrných, a přesto důležitých součástek domů. Právě tam si na podzim, zimu a začátek jara zřídí provizorní dílničku. Ta jim bude sloužit jako místo odpočinku a relaxace. Jako únik před pořád zlobícími dětmi.

Zařiďte si svůj koutek

Žijeme v době, kdy se ženy vyrovnaly mužům v práci i ve společenském postavení. Doma je však role maminky stále důležitější a není divu, že většina žen pořád řídí domácnost a má na starosti také ratolesti či přípravu dětí do školy. Muži se však neradi nudí a v době, kdy jejich manželka či přítelkyně chystá dětem svačinu či jde s kamarádkami na kafe, se potřebují zabavit.
 
Malá dílna na všechno je ideálním místem. Potřeba je mít navíc jednu malou místnost s osvětlením, stolem plným šuplíků, židlí, lampičkou, poličkami a elektřinou. Pak už není co řešit. Ve chvíli, kdy máme vhodný prostor, jej pro začátek vymalujeme alespoň bílou barvou a opravíme si zástrčky, aby nezačaly zlobit poté, co je zastavíme skříní či stolem.
 
Šuplíky stolu by měly být přesně rozděleny, aby se nám nářadí nepletlo. Jeden šuplík by měl být naplněný nářadím, které je hnáno pouze lidskou silou. V dalším šuplíku může být nářadí na elektrický pohon, ať už se jedná o vrtačku, pájku či brusku. Ve stole by neměla chybět lepidla, tmely, lepicí pásky, izolační pásky, provázky, kousky drátů. Správný kutil musí mít po ruce také pořádný hadr, aby při odchodu z dílny neměl špinavé ruce.
 
Na stole by měla být stolní elektrická lampička, protože není nad to, než přijít v zimě domů z práce, vypít si kafe s manželkou, pohrát si s dětmi a poté si vlézt do teplé místnůstky a rozsvítit si právě lampičku. V dílničce je dobré mít po ruce také lupu, abychom měli možnost detailně si prohlédnout prasklinu či místo v elektronice, kde mohlo dojít k poruše. Nezapomeňte na nůž, který se hodí velice často.

Hodiny a rádio

Pokud vás netrápí to, že musíte ráno vstávat do práce, pak si do dílničky hodiny nedávejte. Jestliže však chodíte na šest, pak budík, který zazvoní hodinu před půlnocí, je lepší, než kvůli zápalu kutilství jít spát ve dvě ráno. Každý kutil by měl mít v dílničce kromě nářadí také rádio. Ne ledajaké. Nejlépe to, které již moc nefungovalo a kutilovi se jej podařilo opravit.

Dílničku vždy zamykejte

Vzhledem k tomu, že se v mužském království nachází spousta nebezpečených látek, včetně hořlavin, doporučujeme dílničku uzamykat. Zabráníte nejen manželce v nenadálém úklidu, ale také dětem v tom, aby se nezranily. Kromě toho si, pánové, uchováte svůj kousek soukromí.
Foto: www.thinkstockphotos.com
ab
ab
ab
ab
ab