Kategorie

Výbava dílny: Poradíme, co by vám nemělo chybět

V každém rodinném domě musí být alespoň malý prostor, který slouží majiteli jako dílna. Každou chvíli je zapotřebí opravit kapající kohoutek, anebo řešit nedotáhnuté šrouby...
Většina mužů také miluje domácí vyrábění a kutilství všeho druhu. Nemusíte být zrovna slavný kutil Tim ze stejnojmenného seriálu, nicméně vaše dílna může být solidně vybavená pro všechny případy. Zaměřme se tedy na základní nástroje a nářadí, které by nemělo v domácnosti chybět.

Změřte si, co potřebujete

Už při stavbě domu nebo jeho rekonstrukci se vám jistě vyplatilo mít ta správné měřidla. Minimálně klasické pásmo bylo nezbytností nejen při vyměřování plochy pozemku. Postupem času, jak dům rostl, jste určitě pečlivě kontrolovali výšku zdí, rozměry stavebních otvorů anebo místa, kde měla být toaleta či zařizovací předměty do kuchyně a mnohé další záležitosti. Velmi důležitou součástí dílny by tedy měly být posuvné metry a v neposlední řadě i nejrůznější kalibry a měrky, které jsou schopny změřit třeba velikost závitu a podobně. Samozřejmostí by mělo být klasické posuvné měřítko ve standardním nebo digitálním provedení. Zapomenout nelze ani na laserové přístroje, které se ale hodí spíše pro řemeslníka specialistu.

Vrtačka nesmí chybět

V každé domácnosti musí být vrtačka. Ať už potřebujete připevnit na zeď obraz, anebo vyvrtat díru za jakýmkoli jiným účelem. Optimální volbou je nákup hned několika kusů s tím, že každou budete používat za jiným účelem. Klasiku představuje zejména standardní vrtačka, jež se zapojuje do sítě. Kombinovat se vyplatí tento přístroj s vrtacím kladivem. Můžete jej použít i při bouracích pracích, případně vrtání do mnohem pevnějšího podkladu. K tomu by vám ale mělo stačit provedení s příklepem. Jestliže spíše vyžadujete služby šikovného pomocníka při přitahování šroubků a vrutů, vsaďte na aku vrtačku či aku šroubovák. Když si nakoupíte spolehlivé sady příslušenství obsahující spousty vrtáků různých velikostí a bity, není co řešit. Získáte zázemí pro jakékoli činnosti.

Běžná údržba vozu

V každé domácnosti je dnes jeden nebo více automobilů. Jejich opravy samozřejmě ponecháváme na profesionálech. Zcela běžné záležitosti týkající se údržby ovšem řešíme prakticky pokaždé svépomocí. Jmenovat bychom mohli například výměnu pneumatik anebo žárovek. Případně se čas od času podíváme na spodní část auta, abychom odhalili případné mechanické poškození vlivem najetí na kámen nebo nějakou terénní nerovnost. V každém případě budete potřebovat kvalitní zvedák na auto, díky kterému se pod něj pohodlně dostanete. Optimální je hydraulická varianta, která se pohodlně ovládá, a vůz dáte nahoru během několika málo vteřin bez vyvinutí nějaké velké fyzické síly.

Další běžné nářadí

Jinak je zapotřebí mít doma také sady klíčů, které se hodí nejen na údržbu vozu, ale i na spousty dalších činností. Optimální jsou jak klasické klíče, tak i gola sady. Vše musí být ještě doplněno přítomností šroubováků různých velikostí. Z ostatních běžných nástrojů jmenujme ještě klasické stojanové, případně boční brusky. Pro běžné fungování potřebujete i kompresor, k němuž můžete mít napojeny nejrůznější pneumatické nástroje a přístroje. Záleží zkrátka pouze na vás samotných, do jaké míry si svou dílnu vybavíte.

Nepodceňte nákup nářadí

Ať už potřebujete jakékoli dílenské vybavení, vyplatí se vsadit na spolehlivého prodejce, který má ve své nabídce kvalitní sortiment. Ať už potřebujete koupit běžné vybavení či svěrák pod vrtačku, elektrický lanový naviják a i jiné specifické nástroje, můžete se obrátit na nabídku eshopu Naradi77.cz, který se řadí s eshopem pro automobily Auto77.cz do velké společnosti Obchod77.cz. Za výhodné ceny zde seženete prakticky cokoli, co se bude do vaší dílny hodit.
ab
ab
ab
ab
ab