Kategorie

Víte, co je smoothie? Přinášíme tři recepty

Proč si připravovat domácí smoothie? Víte přesně, jaké suroviny používáte, a neriskujete přehnané množství cukru (pokud to není váš záměr).

S výrazem "smoothie" jste se už pravděpodobně někdy setkali. V angličtině se tak označují nápoje, které vznikají rozmixováním různých ingrediencí v tekutém základu - ať už je to mléko, ovocná šťáva nebo čistá voda.

Smoothie - rady a tipy

K výrobě smoothie skutečně nepotřebujete nic jiného než výkonný mixér a čerstvé ingredience. Pokud chcete, aby byl nápoj výživnější a nahradil vám třeba snídani, zkuste varianty s oříšky a ovesnými vločkami. Máte-li rádi studené, osvěžující nápoje, použijte předem zmražené ovoce. Do smoothie můžete přidat i kostky ledu, ty ale nápoj naředí a slabší mixér mohou poškodit. Pamatujte si, že smoothie vždy potřebuje jemný a "hladký" základ, aby mělo tu správnou konzistenci. To nejlépe zajistí měkké ovoce jako banán nebo avokádo, které po rozmixování nevytvoří zrnitou dřeň, ale krémovitou pastu.

Naše oblíbené recepty

Máme pro vás tři recepty na tři různé druhy smoothie: První je výživný snídaňový nápoj, druhý osvěžující letní dezert v tekuté podobě a třetí zdravá a překvapivě chutná kombinace ovoce a listové zeleniny. Množství vždy stačí na dvě porce.

Smoothie s vločkami a lesním ovocem

1 hrnek polotučného mléka 2 banány 1 hrnek mražených malin, borůvek, lesních jahod apod. (raději použijte doma zmražené než kupované) 1/2 hrnku jemných ovesných vloček 1 lžička burákového másla Do mixéru vložte zmražené lesní ovoce, zalijte je mlékem a rozmixujte. Postupně přidejte banány, vločky a burákové máslo, po každé další přísadě znovu pusťte mixér. Nezapomeňte, že vločkám bud trvat trochu déle, než z nich budou opravdu malé kousky.

Letní tropické smoothie s medem

1 hrnek kokosového mléka 1 banán 1/2 hrnku mraženého ananasu nebo manga 1 lžíce medu Rozmixujte kokosové mléko a mražené ovoce, později přidejte banán a nakonec med.

Zelené smoothie s banánem a špenátem

1 hrnek vody (pro sladší a kaloričtější variantu použijte rýžové mléko) 2 banány 3 hrnky mladého špenátu 1 lžička citronové šťávy Nejprve rozmixujte vodu se špenátem, později přidejte banán a trochu citronové šťávy.

ab
ab
ab
ab
ab