Kategorie

Víkendy na chalupě: Jak se zabavit?

Víkendy na chalupě: Jak se zabavit?

O víkendech se většina lidí přemisťuje z bytů na chalupu za město. Jak se ale zabavit, když vám už došly nápady?

U aktivit, které se dají dělat na chalupě, samozřejmě záleží na mnoha faktorech. Jednak na tom, zda máte možnost využít zahradu, záleží ale také na počasí či na tom, zda máte děti, cestujete v páru anebo zcela sami.

Chata s dětmi

Venku prší, všechny deskové hry už znáte nazpaměť a děti si chtějí hrát. Co s tím? Existuje velká spousta slovních her, které zabaví celou rodinu a jako bonus – dětem procvičí myšlení. První hrou, kterou můžete vyzkoušet, je K a P (nebo jakákoliv jiná vámi zvolená písmena). Utvořte dva soutěžní týmy, jedni mají za úkol během pěti minut nashromáždit co nejvíce věcí, jejichž název začíná písmenem K, druhý tým má za úkol to samé s písmenem P. Ten, kdo prohraje, může nashromážděné věci zase za trest odnést na své původní místo.

Další hrou, která procvičí i vaši fyzickou zdatnost, je s názvem „Kdo déle, kdo více“. Princip je velmi jednoduchý. Vymyslete jednoduché cviky na koordinaci pohybů: sedněte si do dřepu, předpažte a zavřete oči. Kdo vydrží déle?

Pokud vám bude počasí přát a vy budete moci vyrazit na procházku, zkuste hru s klacíkem. Vyberte klacík a svěřte ho jednomu z vás. Půjde pár kroků před ostatními a bude se ho snažit nenápadně odhodit. Kdo klacík sebere, mění si s ním místo a schovává příště.

Hry nejen pro děti

Pokud jste parta, která má alespoň malého sportovního ducha, můžete vymyslet závody. A povýšit je o trochu výš. Nemusí být vůbec nudné, co třeba svázat dva lidi dohromady za nohy, utvořit týmy a vítězství připadne tomu, kdo jako první se svým spojencem překročí cílovou pásku. Stejně tak můžete vytáhnout staré pytle a vymyslet závod ve skákání. Hlavně nezapomeňte z cesty odklidit veškeré ostré předměty, kterými byste se mohli zranit.

Pokud máte na chalupě notebook, můžete si vyzkoušet dabing. Jen si jednoduše vyberte nějaký snímek a následně vypněte zvuk. Pak můžete už jen hlasovat o tom, kdo měl dabing nejlepší. Ideální jsou na toto české komedie, které důvěrně znáte a víte, jaké scény budou následovat.

Pokud vás ani jedno z toho neláká, zkuste pantomimu. Můžete se opět rozdělit do libovolného počtu týmů. Každý tým vymyslí pro ten druhý několik povolání, které člen z jiného týmu musí za pomocí pantomimy předvést. Pokud jeho spoluhráči povolání uhodnout, daný tým má bod.

Tak co, inspirovali jsme vás naším výběrem?

ab
ab
ab
ab
ab