Kategorie

Vestavěné skříně, 4. díl: Pořízení vestavěné skříně

Každý návrh vestavěné skříně je unikátem, každý si může vymyslet svůj vlastní originál. Výběr materiálu, provedení i rozložení záleží na zákazníkovi, specializovaná firma se bude snažit proměnit plány ve skutečnost. Než ale navštívíte specializovanou firmu, je třeba udělat si jasnou představu o tom, co vlastně budete požadovat.
Pokud ještě nedisponujete konkrétní představou, inspiraci můžete hledat v nabídkovém katalogu nebo ve vzorkové prodejně firmy.
Větší rekonstrukce, koupě družstevního bytu nebo dokonce domu, to vše vyřeší úvěr Horizont. Kromě možnosti dlouhodobého splácení se také dostanete na přijatelnou měsíční splátku. Více se dozvíte zde

Získejte jasnou představu

Pokud už víte, jaký prostor byste rádi pomocí vestavěné skříně využili, zapřemýšlejte, co v ní vlastně chcete skladovat. Udělejte si zkrátka jasnou představu o jejím ideálním fungování. Myslete přitom na zdánlivé maličkosti, jako například jaké oblečení nejčastěji využíváte a které naopak jen zřídka. Proveďte základní měření prostoru, navštivte vzorkovou prodejnu a dobře si prohlédněte nabízené materiály a formy zpracování. Myslete na celkové pojetí interiéru a barevné sladění. Renomované společnosti pak nabízejí přímo na místě realizaci vašich představ do virtuální podoby - v grafickém programu vytvoří prvotní návrhy vaší nové skříně. Nezapomeňte prodejce upozornit i na případná omezení v prostoru, jakými je umístění radiátoru, různé rozvody nebo atypické řešení stěn a stropů! Sdělte mu svou ideu - k jakému účelu by měla skříň sloužit. Podstatné jsou i informace o tom, kde bude skříň umístěna, kolik osob bude skříň využívat, zda mezi nimi budou děti. Dětští uživatelé potřebují specifickou koncepci a jiné rozvržení vnitřní vestavby.

Vizuální návrh a cenová kalkulace

Pracovníci společnosti vám dle vašich informací vyhotoví návrhy (nebo spíše několik návrhů) možných řešení a kalkulace odpovídající jednotlivých variantám. Pozor! V tomto bodě hlavně nespěchejte! Vezměte si návrhy domů a v klidu si je znovu prostudujte a porovnejte s prostorem, pro který jsou určeny. V případě, že to pořád není to pravé, kontaktujte znovu prodejce a sdělte mu své výhrady a přání. A nebojte se být nároční! Vestavěné skříně nejsou malou investicí a musí dobře sloužit řadu let! Pokud se vám tedy nezdá počet a šířka polic, změňte je! Rádi byste zakomponovali další doplňky? Udělejte to! Vždyť systém vestavěných skříní je jedinečný právě variabilitou, přímo se nabízí k nejrůznějším kreacím.
Příklad cenové kalkulace firmy AndaloKalkulace č. 1
Rozměry skříně:

2550x2200x650

Plocha korpusu: 8,73 m 6 809,- Kč
Posuvné dveře modrý lacobel: 2 x 5 756,- Kč
Posuvné dveře calvados: 2 x 4 200,- Kč
Zásuvky: 4 x 2 000,- Kč
Šatní tyč pevná: 1 x 150,- Kč
Celková cena: 18 915,- Kč
Kalkulace č. 2
Rozměry skříně:

2500x1200x600

Plocha korpusu: 6,81 m 5 311,- Kč
Posuvné dveře lamino: 2 x 4 513,- Kč
Výsuvný dr. koš: 1 x 500,- Kč
Šatní tyč pevná: 1 x 150,- Kč
Celková cena:

10 470,- Kč

Objednávka

Když jste konečně spokojeni s finálním návrhem i cenovou nabídkou, stačí uzavřít objednávku. Technik společnosti provede měření, které promítne do finální koncepce zakázky a domluví se s vámi na termínu montáže. Zpravidla za dva až tři týdny může být vše hotovo.
 Tipy na závěr • Zaměření prostoru pro vestavěné skříně a montáž nechejte raději profesionálům, nespoléhejte se na vlastní propočty. Vyhnete se komplikacím a jen tak budete moci využívat záruky, která může být až 10 let. • Při pořízení skříně na míru využijte, pokud je to možné, celou výšku stěny. V horních patrech můžete uskladnit jak sezónní oblečení, tak třeba kufry. • Při navrhování vnitřní vestavby maximálně využijte praktických doplňků, výsuvných košů, zásuvek a  sklopných věšáků.
ab
ab
ab
ab
ab