Kategorie

Vestavěné skříně, 1. díl: Výběr materiálu

Vestavěné skříně jsou fenoménem dnešní doby. Dokáží skvěle hospodařit s prostorem a využít každý volný centimetr. Pro tyto skříně nejsou problémem výklenky a výstupky nebo skosený strop. Naopak! Každý kousek místa je využitelný! Vestavěné skříně opisují křivky interiéru, skvěle do něho zapadají a nikde nepřekáží.
Vestavěné skříně nabízejí maximum úložného prostoru od podlahy až ke stropu. Koncepce vnitřní vestavby pak zcela vychází vstříc přáním a požadavkům majitele. Cílem je přehlednost, snadná dostupnost v celkově esteticky působivém pojetí.Vestavěné skříně si najdou svoje místo nejenom v obývacích pokojích či ložnicích, ale mohou dokonale posloužit i jako dělící stěny. Skvěle zamaskují nevzhledné rohy a kouty. Vestavěná skříň v úzké šatně, ve výklenku v koupelně nebo přímo pod umyvadlem? Pro výrobce vestavěných skříní to není žádný problém. Výhodou vestavěných skříní je, že oproti konvenčním šatním skříním jsou schopny ušetřit ve standardním bytě 3-5 m2 půdorysné plochy. Vestavěné skříně dokáže schopný truhlář umístit všude. A krom toho, co kus nábytku, to originál odpovídající našim přáním a požadavkům.
Pro koupi bytu či domu můžete využít úvěr Nízká hyposplátka od Raiffeisen stavební spořitelny. Čekejte bezkonkurenční úrok úvěru 3,5% p.a. Přitom měsíční splátka milionového bytu bude činit 5 750 korun! Zde se dozvíte více

Výběr materiálu

Základem každé vestavěné skříně je korpus - bočnice, svislé nosné prvky a police. Korpus bývá proveden z laminované dřevotřísky o síle 18 mm nebo z dýhy. Dřevotříska je nabízena v desítkách dekorů. Vždy je přitom zapotřebí brát ohledy na další vybavení bytu, abychom docílili požadované barevné harmonie. Z tradičních dekorů tak můžete sáhnout například po buku, dubu, třešni, javoru nebo olši. Děti určitě ocení barevné variace, třeba barvu korálovou, modrou, zelenou nebo béžovou. Zájemci o luxusní provedení zřejmě sáhnou po korpusu z dřevěné dýhy, která je rovněž nabízena v řadě provedení, např. třešeň, ořech, dub, buk nebo olše.

Výplně dveří

Tvář vestavěných skříní určuje z velké míry výplň dveřních křídel. Nejlevnější a často volenou variantou je použití laminované dřevotřísky. Vyrábí se v mnoha odstínech dřeva (dub, buk přírodní, buk pařený, javor, olše, americká třešeň, evropská třešeň). Další možností je dýhovaná dřevotříska, nabízená převážně v dekorech borovice, bříza, dub, buk, javor, olše a americká i evropská třešeň. Oblíbenou výplní je také zrcadlo. Nejenže působí luxusním dojmem a je praktické, navíc opticky zvětšuje prostor. Hodí se tedy například do úzké předsíně. Zrcadla používaná do dveří jsou standardně podlepená bezpečností fólií, která zabraňuje poškození zadní strany a zároveň chrání proti poranění v případě rozbití. Na trhu jsou rovněž k dostání i zrcadla v barevných odstínech: bronzová, grafit nebo třeba zelená. Libí-li se nám sklo, můžeme sáhnout po materiálech CONNEX, LACOMAT nebo LACOBEL, nabízených samozřejmě v různých barevných kombinacích a provedeních. Bezpečnostní sklo CONNEX se skládá ze dvou tabulí čirého, plochého plaveného skla a polyvinylbutyralové folie. LACOMAT i LACOBEL jsou čirá plavená skla pokrytá na jedné straně barevným vysoce kvalitním lakem.

Populární ratan

Na popularitě nabírá také exotický ratan, který působí přírodním vzdušným dojmem. Ratany jsou ošetřeny speciální povrchovou úpravou proti oděru a zašpinění, pro zpevnění plochy jsou podlepeny dřevotřískovou deskou. Zvyšující oblibu zaznamenávají také bambusové výplně. Nově se na trhu objevují i výplně z papyrusu a provázkové výplně LOOM. Výběr je skutečně široký a u jednotlivých výrobců se liší. Před nákupem vestavěné skříně je lepší osobně navštívit vzorkovou prodejnu a pořádně si materiály prohlédnout.
ab
ab
ab
ab
ab