Kategorie

Venkovní vánoční dekorace

Venkovní vánoční dekorace

Jak vyzdobit zahradu tak, aby i v zimě byla radost do ní zavítat? Světýlka, ozdoby a třpytky jsou to, co dělá to melancholické vánoční období kompletním.

Přišel čas zimy. Většina květin je schovaných hluboko v zemi v podobě cibulek, hlíz či semen. Stromy již zcela opadaly a jejich nejlepší část roku je jistě pryč. Jediné, co dodává zahradě romantičtějšího rázu je sníh. A světýlka! Osvícení pergoly, terasy nebo stromů na zahradě promění zahradu na kouzelné vánoční království. A díky tomu, že je brzy tma, si tyto zimní dekorace užijete každý den dlouho.

Dalším světlem, které dodá vaší terase nebo zahradě romantiku, jsou lucerny. Můžete je rozmístit do zimní zahrady, nebo třeba podél cestičky skrze zahradu.

 

Světla svíček k Vánocům a zimě patří a dodají příjemnou atmosféru. Pokud byste ale nechtěli v lucerně zapalovat pravidelně svíčku, můžete do ní schovat krátká světýlka na baterky. Bude to vypadat stylově a splní to účel. Další možností je i naplnit je různými ozdobami.

Než se ovšem pustíme do dekorování zahrady, je jistě na místě zmínit, že zahrada nemusí mít celou zimu až do času sněženek úplně vybledlou barvu. Krom jehličnanů doplní krásně zahradu například jeřáb ptačí. Má zářivě červené bobule a vydrží až -40°C.

 

Nejen stromy jsou v zimě plné zázraků. Například zimokvět časný je keř, který své květy otevírá již v prosinci a krásu si uchovává až do začátku března. Zimokvět je žlutý, stejně jako další zimní rostlina – Vilín. Vilín je taktéž keř a má velmi specifický květ nejdříve žluté, později oranžové barvy. A z řad travin je nádherný například zmrzlý bělotrn.

 

A pokud nic takového na zahradě nemáte, nevadí, ozdobte si třeba své jehličnany. 

Na strom můžete pověsit taktéž ptačí budku. Někteří ptáci u nás přezimují a takové budky na zahradách vyhledávají. Budku si můžete udělat doma či si ji koupit, designů je nepřeberné množství a je tedy z čeho vybírat. Není potom nic hezčího než sledovat nové nájemce.

Místo, které si zaslouží péči, je vchod do domu. Každý den se tudy vracíte do tepla svého obýváku. Dekorace patří jak ke vchodovým dveřím, tak ke vstupním vrátkům.

 

Můžete ozdobit stromky a květiny, které zde stojí celý rok, nebo přidat specifické venkovní dekorace. Dveře i vrátka jsou také ideální místo pro vánoční věnce. Vyberte si pro vánoční dekorace vždy dvě dominantní barvy a do nich slaďte vše.

 

Přejeme vám, ať každou zahradu a pergolu ozdobí především bílé kouzlo Vánoc.
 

zdroj: www.sunsystem.cz

ab
ab
ab
ab
ab