Kategorie

Venkovní sezení romanticky i prakticky

Venkovní sezení romanticky i prakticky

Sezóna grilování, ohýnků i sezení a povídání si dlouho do večera je zpět. Jak si nejvíc zpříjemnit venkovní posezení, aniž bychom do něj museli investovat spoustu peněz i energie?

Dekorací si můžeme zvolit ohromné množství. Je ale důležité rozhodnout se také pro to, co konkrétně si od venkovního sezení slibujeme. Bohaté zdobení, které zahrnuje nejen venkovní polštáře a spousty lampionků, je sice kouzelné, ale pokud jde o dlouhodobější pohled, je často mnohem lepší být skromnější a sázet na kvalitní materiály. Ty vám zaručí nejen výjimečnou atmosféru, ale i jistotu, že vydrží oproti nespolehlivějším dekoracím i řadu let.

Pokud jde o samotné posezení, skutečně se vyplatí investovat do kvalitnějšího dřeva, jako je například týk. U takového budeme mít jednoznačnou jistotu, že se nebude štěpit nebo lámat, a pokud mu zajistíte odpovídající péči i v průběhu let, kdy vám bude sloužit.

U osvětlení je samozřejmě nejpraktičtějším řešením zásuvka, do které můžete jednoduše zapojit lampy všech druhů i podob. Ať už se jedná o venkovním podmínkám přizpůsobenou lampičku nebo řetěz s lampiónky – samozřejmě jen tam, kde to bezpečnost venkovních podmínek dovoluje, fantazii se meze nekladou.

Ne ve všech případech je však zásuvka v dosahu. Řada pak přichází na tradičnější osvětlení. Nejvýhodnějším a nejspolehlivějším řešením je pak obyčejná lucerna, která nejen zabraňuje světlu uvnitř uhasnout, ale zároveň se jedná o perfektní dekorativní prvek. Důležité je sjednocování prvků, které pro svůj venkovní prostor vyberete. Jestliže se rozhodnete například právě pro lucernu, je lepší ho nekazit nějakým dalším výrazným osvětlením.

Nezapomínejte na květiny, ty jsou nedílnou součástí výzdoby i romantické atmosféry u vašeho venkovního posezení. Na zahradě krásně působí hlavně luční kvítí anebo kvítka natrhaná přímo ve vaší zeleni. Šeřík, zlatý déšť, levandule, tulipány, narisky, pivoňky... Na balkoně a na terase se hodí mít bylinky, které můžete využít nejen na okrasu, ale také do nejrůznějších pokrmů či na grilování. 

ab
ab
ab
ab
ab