Kategorie

Venkovní a vnitřní rolety

Venkovní a vnitřní rolety
Stínění není jediná funkce rolet. Ať už se jedná o venkovní či vnitřní rolety, získáte s nimi ochranu před slunečními paprsky a získáte příjemný doplněk do vašeho interiéru i pro váš dům.
Venkovní rolety vám navíc poskytnou takovou protihlukovou clonu, jakou vám žádná jiná stínící technika neposkytne.

Vnitřní rolety

Vnitřní rolety mají s venkovními společné pouze to, že chrání místnost před přímým slunečním zářením. Ochranu proti zahřívání interiéru vám tedy neposkytnou, teplo totiž zachytí až za okny, takže se dostane dovnitř místnosti. Další funkcí rolet je dekorativní doplnění místnosti. Vnitřní rolety tvoří látka s dvěma vodorovnými, pravidelně se opakujícími druhy pruhů. Vybírat můžete z průsvitných a neprůsvitných pruhů a velkého množství barev.

Venkovní rolety

Venkovní rolety můžou být použity pro ochranu rodinných domů, rekreačních objektů, ale také pro okna bytových domů. Venkovní rolety vám poskytnou překážku před slunečním žárem, tím pádem se vám sklo nerozehřeje a teplo se nedostane do místnosti. Stejně jak venkovní žaluzie, tak i rolety pomohou v topné sezóně udržet teplo v interiéru a tím snížit náklady na vytápění. Další výhodou venkovních rolet je jejich protihluková schopnost. Pokud máte ložnici situovanou do hlučné ulice, jsou pro vás tyto rolety ideálním řešením. Nejenom, že rolety sníží hluk, který se do místnosti dostane, ale zabraní pouličnímu osvětlení, aby vás rušilo od spánku. Lamely předokenních rolet jsou nejčastěji vyrobeny z hliníku nebo plastu, i u nich si tedy můžete vybrat z široké škály barevných odstínů.

Ovládání rolet

Stínění pomocí rolet je jistě velice účinné. Jak venkovní tak i vnitřní rolety můžete ovládat ručně nebo můžou být ovládány elektromotory na dálkové ovládání. Jedna z výhod elektromotorů je, že můžete naprogramovat automatické zatahování a vytahování. Pokud se rozhodnete pro manuální ovládání, budete rolety ovládat pomocí řetízků, provázků nebo kliky.
ab
ab
ab
ab
ab