Kategorie

Velikonoční dekorace na zahradu

Jak na velikonoční dekorace na zahradu

Období Velikonoc je za dveřmi a vy si podle toho můžete vyzdobit svou zahradu. Jak ale na to?

V dnešním článku se zaměříme především na výzdobu zahrádky a jejího okolí v období Velikonoc. Čím ale začít a jak vybrat dekorace, které nejsou kýčovité?

Zkuste barevné květináče

Většina z nás má na zahradě či na parapetech květináče v hnědé, černé nebo ne příliš výrazné barvě. A kdy jindy to změnit něž právě v období Velikonoc. V podstatě máte dvě možnosti, buď jednoduše koupíte nový a barevnější květináč, který sladíte například do barvy květin či trávy anebo zvolíte o něco kreativnější variantu - květináče si sami pomalujete. U květináčů stačí kolem horního obvodu udělat vlnovku anebo linku temperou, stejně tak můžete na květináč nalepit drobné papírové ozdoby, využít můžete i krepový papír. Jakmile Velikonoce skončí, květináč jednoduše umyjete a máte ho zase v původní podobě. Stejně tak se nebojte do květináčů vedle květin nasázet i malovaná vajíčka.

Velikonoční stromek

Pokud máte z Vánoc ještě stromek, není nic jednoduššího, než ho dát například na terasu či balkon a převléct ho do velikonočního hábitu. Stačí vyměnit ozdoby. Můžete jej ozdobit například pár stonky umělé rozkvetlé třešně, na větve opatrně navlečte tulipány, stejně tak můžete za provázek pověsit malovaná vajíčka a nahoru dát místo hvězdy malou pomlázku. 

Pomlázky

K Velikonocům samozřejmě neodmyslitelně patří i pomlázky, ovšem v domácnosti je většinou jen jedna. Pokud máte už zahradu vyzdobenou, ale nevíte, co udělat s plotem, zkuste na něj právě navléct menší ozdobené pomlázky.

Barevná schránka na dopisy

Stejně jako máme na zahradě tmavé květináče, tak máme většinou i tmavou ne příliš výraznou schránku na dopisy a pohlednice. Toho můžete využít a schránku opět vyzdobit - buď si ji sami pomalujete anebo budete doufat v hezké počasí a polepíte ji barevným papírem. Kreativitě se meze nekladou!

Hnízdečko na zahradě

Častou velikonoční venkovní ozdobou bývá také naaranžování hnízdečka pro drobné ptactvo, do kterého vložíte vajíčka - a je jedno, zda malované nebo bez úpravy. To pak můžete oaptrně zavěsit na vchodové dveře z venku, stejně tak ho můžete umístit na parapet nebo ho zkusit pověsit na strom. 

 

Všechny dekorace jsou nápadité a úžasné, vždy ale platí to, že si musíte dát pozor, abyste to s dekorací nepřehnali a vaše zahrada nebyla tak "přeplácaná". Všeho moc škodí, proto raději vyberte pouze pár z našich tipů. 

ab
ab
ab
ab
ab