Kategorie

Vánoce s dětmi: Dokonale nedokonalé

Vánoce s dětmi: Dokonale nedokonalé

O Vánocích s dětmi lze hned na úvod říct jedno: nikdy nevypadají jako ty na fotkách ve fotobankách, ze kterých se usmívají v klidu sedící děti, zatímco kolem nich je všechno dokonale nazdobeno, na podlaze není ani jediný drobeček z cukroví a na konferenčním stolku svítí plamínky svíček. Ano, realita je jiná. Daleko bujařejší a mnohem míň nudná...

Dekorujeme

Vlastně to všechno začíná s adventem, kdy obvykle zahalíme domov do dekorací. V případě, že máte dítko cca do 4 let, musíte každou z nich rafinovaně umístit do výšky nad 120 cm. Pokud tak neučiníte, budete je celé svátky nahánět v domečku pro panenky, mezi plyšáky a v horším případě i v posteli.

Tvoříme

Během vánočního naladění vás může napadnout řada tvořivých záchvatů. Jsem toho zářným příkladem… Nedávno jsem zakoupila spoustu drobounkých třpytek k vyrobě vánočních přáníček. Naše čtyřletá Emily se toho chopila s nadšením. Třpytky létaly vzduchem, načež se ukázalo, že jsou schopné natolik přilnout k čemukoliv, že je ani vysavač nevezme. Třpytit se tedy budeme patrně ještě i v příštím roce.

Zdobíme stromeček

Stromeček je kapitola sama pro sebe. Letos jsem měla myšlenku, že nakoupíme nové ozdoby… a co víc: že je dítko samo vybere. Tak nějak jsem nekalkulovala s faktem, že nebudou preferovány dvě k sobě jdoucí barvy. Emily vybrala kuličky v několika odstínech zelené, žluté, fialové, modré, oranžové, červené, růžové, stříbrné, zlaté… jen nad hnědou ohrnula nos. V obchodě jsme strávili hodně času, přičemž obsah košíku byl několikrát vložen a následně vyložen a vyměněn za jiný.

Chvilku jsem zvažovala, že stromek ve stylu „přijela k nám pouť“ povolím, ale moje estetické cítění mi to nedovolilo. Šla jsem na to rafinovaně a využila situace, kdy se dítko nadchlo pro třpytivého růžového jelena bez paroží... nebo možná srnu, není to úplně jasné. Ano, vím, to nezní moc esteticky, ale ve výsledku v dolním patře stromečku jelen/srna nevypadá zle. Souhlasila jsem tedy se zakoupením, nicméně s tím, že by se nyní hodily ozdobičky ve stejné barvě, ještě doplněné stříbrnou. Emily k mému překvapení souhlasila, byť nad stříbrnou chvilku brblala, že to je šedá.

A tak letos máme Vánoce stříbrno-růžové. Po několika letech, kdy jsem byla věrná zlaté, jsem s touto inovací moc spokojená.

Čekáme na Ježíška

Výzdoba, přáníčka i stromeček... vše je připraveno. Nezbývá než vyčkat na Ježíška. Pro něj ještě vznikl jeden náročný úkol: jak zabalit a dopravit ke stromku 27kilový dřevěný domeček pro panenky. Do Vánoc nezbývá už ani týden a na tento logistický problém zatím nebylo najito řešení... Tak nám držte palce.

Mějte nádherné a hlavně poklidné svátky! ♥

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab