Kategorie

Vánoce dětem: Pozvánka na výstavu loutek

Máte naplánované sváteční volno a rádi byste jej strávili příjemně se svými dětmi? Svět bydlení má pro vás tip na zajímavý výlet.

Dárky nejsou vše

Svým dětem lidé na Vánoce kupují nejrozličnější dárky, z čehož pak mají děti samozřejmě radost. Ovšem nezapomínejme, že svátky jsou tu hlavně od toho, abychom trávili více času s rodinou. Spousta lidí je běžně přes rok dosti pracovně vytížená, na zábavu se svými dětmi jim nezbývá mnoho času. Proto bychom neměli dětem kromě materiální radosti zapomenou nabídnout také menší společný výlet – do divadla, kina, na výstavu a podobně. Během vánočních svátků samozřejmě navštěvujeme i vzdálenější příbuzné, často jezdíme do různých koutků republiky. Redakce Světa bydlení by vás proto ráda upozornila na aktuální zajímavost, která by se mohla líbit vašim dětem a třeba i vám.
autor fotografií: Jef Kratochvil

Loutky na Špilberku

Prostředí hradů a zámků děti většinou láká. Špilberk je navíc Muzeem města Brna, často se tu pořádají zajímavé kulturní akce. Nejen vaše děti by mohla zlákat aktuální vánoční výstava s názvem Loutky pro Radost. Velké „R“ je tu z toho důvodu, že je výstava věnována šedesátému výročí brněnského loutkového divadla Radost.
Výstava představuje práci několika výtvarníků, kteří s divadlem spolupracovali. Zhlédnout zde můžete samozřejmě spoustu krásných loutek. Zajímavé pro vás i vaše děti může být také postihnutí vývoje vzniku jednotlivých loutek, návštěvníkům jsou tu k dispozici nákresy původních loutek i kostýmů. Neméně přitažlivá je také možnost zblízka si prohlédnout celistvé kulisy některých pohádek, jakou je například ta O Šípkové Růžence.
Během dlouhých šedesáti let se v tomto divadle odehrálo téměř 250 inscenací, některé z nich můžeme považovat v rámci historie loutkových divadel za skutečně významná. Divadlo Radost se pyšní řadou zahraničních i domácích vyznamenání. České loutkářství reprezentovalo v několika evropských zemích i ve vzdálené Jižní Americe a Asii.
Navštívíte-li tuto výstavu, udělá vašim nejmenším určitě radost některé z doprovodných programů, které jsou tu pro děti připraveny.
Výstava byla zahájena 25. 11. 2009, najít ji můžete v západním křídle hradu Špilberk ještě 31. ledna příštího roku. Své děti tu můžete zavést během jejich vánočních prázdnin, kromě 24., 25. 12. a 1. 1. 2010., a to vždy od 10 – 17h.
Info, foto: www.spilberk.cz (Foto Jef Kratochvil)
ab
ab
ab
ab
ab