Kategorie

Valentýnské tvoření pro děti i dospělé

Valentýnské tvoření pro děti i dospělé

Přemýšlíte, čím letos překvapit na Valentýna? Do restaurace nebo někam na taneček to bohužel nevypadá, takže je na čase připravit plán na domácí oslavu. A nezapomeňte, že Valentýn oslavuje jakoukoli lásku, proto pro vás máme tipy, jak udělat radost partnerovi, ale i dětem nebo sami sobě! 

Láska prochází žaludkem! Všichni jsme si toho plně vědomi, proto je naším prvním tipem domácí cukroví, nejlépe perníčky ve tvaru srdce. 

A pokud nemáte svůj oblíbený recept na perníčky, tady je: 

Připravte si 230 g hladké mouky, 140 g medu, 60 g másla, 2 vajíčka, 2 lžičky perníkového koření, 2 lžičky kakaa, lžičku prášku do pečiva. Vše dobře promíchejte, udělejte těsto a to nechte přes noc v ledniče odpočinout, Druhý den ho vyválejte, vykrájejte srdíčka a pak upečte na 170 stupňů, dokud vám cukroví nezezlátne (cca 8 minut). 

Perníčky z lásky jsou top! 

Jestli vám situace nedovolí za valentýnské překvápko nějak zvlášť urtácet, zkuste něco osobního, jako je třeba hrníček "s názorem". V papírnictví stačí koupit barvu, na kterou můžete psát křídou anebo temperou. Pak už je jen na vás, jaký motiv nebo vzkaz na hrnek napíšete. 

Slíbili jsme vám i vyrábění s dětmi, takže můžete vyzkoušet veselé a hravé postavičky, které symbolizují jak lásku, tak už pomalu přivolávají jaro. 

Budete na ně potřebovat roličky od toaletního papíru, barevné papíry, nůžky, lepidlo a černou fixu. Uvidíte, jak se při vymýšlení nejrůznějších zvířátek pobavíte. 

Látková vyšívaná srdíčka jsou krásnou ozdobou, kterou si mohou vyzkoušet vyrobit právě děti třeba pro své maminky. 

 

Připravte jim látku nebo látkovou dekorativní plsť, vatu na vycpání srdíček, jehlu, nit a nůžky. Pro lepší a přesnější výrobu srdíček si připravte šablonu, kterou pak obkreslíte nebo jen obstřihnete z látky. Srdíčka tak budou všechna stejná. Když přivážete ještě krátkou stužku, můžete si je i zavěsit. 

 

Skvěle pak fungují jako ozdoba anebo třeba jako jehelníček. Jistě by potěšila i babičky. 

V jednoduchosti je krása, souhlasíte? A tak zkuste jen vytisknout vaše společné fotky na fotopapír - ať už s partnerem nebo s dětmi, natáhnout provázek a fotky na něj připevnit malýmu dřevěnými kolíčky nebo kancelářskými sponkami. Když koláže doladíte papírovými srdíčky, máte krásné valentýnské překvapení. 

 

Jako bonus pro vás máme návod, jak si hravě seskládat srdíčka z papíru. Takhle se můžete zabavit na docela dlouho dobu :) 

Štítky:

valentýn
ab
ab
ab
ab
ab