Kategorie

Valentýnská atmosféra v mžiku a za pár korun

Můžete samozřejmě nakoupit spoustu romantických dekorací, ale přiznejme si to, vaše láska bude mít stejně oči jenom pro vás. Proto zkuste navodit atmosféru pomocí jednoduchých nápadů.
Romantický večer neznamená nutně velké plánování. Dejte děti k babičce, vypněte telefon, aby vás nerušili známí, a dopřejte si klidnou chvíli ve dvou,

1. Jednoduchý tvar srdce

Dekoracím velí tradice: květiny, srdce a svíčky. Můžete je pochopitelně pojmout tak, aby vám to nepřipadalo zbytečně přeslazené. Jednoduchý motiv srdcí v podobě papírového řetězu zvládne vytvořit každý a nemusíte se bát, že to už bude příliš.

2. Romantické světlo

Ještě jednodušší metoda: Ze třpytivé látky nebo papíru vystřihněte srdce a polepte svícny na čajové svíčky. Pak už stačí postavit na stůl jenom sváteční nádobí a doplnit květinami.

3. Valentýnské dobroty

Ať už obvykle pečete nebo vaříte cokoli, co se jí po menších porcích, zkuste je tentokrát upravit do tvaru srdce. Nedoporučujeme ale zkoušet řízky v trojobalu nebo topinky s česnekem - leda by si na ně vaše láska obzvlášť potrpěla.

4. Exotická chuť

Mnohem lepší volbou bude něco, co nemáte k večeři každý víkend. Co třeba šťavnatý kousek lososa? Může sloužit i jako samostatný předkrm nebo chuťovka po večeři.

5. Malý dárek je vždycky dobrý nápad

Nedáváte si o Valentýnu velké dary? Zkuste aspoň malý, například zámek s obrázkem srdce a vaším jménem. Může pak sloužit jako dekorace, nebo k uzamykání tajné skříňky.

6. Koupel jako vrchol večera

Že je koupel při svíčkách klišé? Svíčky můžete klidně vynechat, ale vany se nevzdávejte. Dokonce i když se v ní neradi povalujete sami, ve dvou je to něco úplně jiného. A další výhoda: V koupelně nevadí, že jste ukápli trochu vína na podlahu. Pokud máte rádi trochu dekadence, klidně do koupelny přesuňte celou večeři. foto: www.thinkstockphotos.com
ab
ab
ab
ab
ab