Kategorie

V Ústí nad Orlicí přibyly dva nové domy s chráněným bydlením

Minulý týden byly v Ústí nad Orlicí slavnostně otevřeny dva nové domy s chráněným bydlením. Jde celkem o 40 bezbariérových bytů o velikostech 1 + 1 nebo 1 + 2, které jsou součástí většího komplexu s pečovatelskou službou. Byty jsou určeny převážně seniorům, kteří se již neobejdou bez cizí pomoci.
Nové domy vyrostly na sídlišti Na Štěpnici za pouhý rok, stavba byl zrealizována i díky 24 miliónové státní dotaci. Na projektu se finančně podílelo i samotné město. Slavnostní pásku jednoho z objektů prostřihl jeho starosta Jiří Čepelka.

Otevření dvou nových domů se účastnil i starosta města Jiří Čepelka

Alternativa k domovu důchodců

Zájem o tento druh bydlení je velký, všechny nové byty již mají své obyvatele, s výjimkou dvou, které zájemci na poslední chvíli odřekli. Získat podobný byt přitom není lehké. Nárok na něj mají pouze lidé, kteří již nejsou zcela soběstační a nezvládají některé běžné životní úkony. Bydlení v domech s chráněným bydlením je jistou alternativou k známějším domovům důchodců. Zdejší obyvatelé mohou využívat nabídky blízké pečovatelské služby, ve které neschází praní, úklid či nákupy.

Téměř všechny nové byty již mají své obyvatele

ab
ab
ab
ab
ab