Kategorie

V Čechách jako v Paříži - zařiďte si francouzské bydlení

Mít byt v nejvyšším podlaží domu v kouzelném velkoměstě, z balkónu pozorovat památky v zapadajícím slunci a nechat se inspirovat... zní to božsky? Zkuste si doma zařídit francouzské bydlení.

V duchu města módy

V první řadě nezapomínejte na to, že Paříž je město vytříbeného stylu. Bude to chtít trochu té chanelovské elegance, což znamená například monochromatickou paletu a stylové černé detaily na bílém podkladu. Ideálně se hodí předměty, které jsou dekorativní, a zároveň plní i praktickou funkci, jako například krejčovská panna strážící vaše oblečení a šperky.

Nábytek jako z královského dvora

... nebo alespoň trochu podobný. Esencí dobře rozeznatelného francouzského stylu je už dlouho nábytkový design odkazující na různá období monarchie. Zdobné tvary, subtilní nohy a jemně vzorované polstrování jsou typické. Strohé a pravoúhlé formy najdete jen málokdy, vládnou ladně prohnuté linie. Barvy jsou světlé a převládají pastely.

Výhled pro básníky

Ano, mohli byste si na okno nalepit siluetu Eiffelovky, ale asi vás za nějakou dobu začne štvát. Nicméně balkón se v každém případě hodí, zvlášť pokud má kovové zábradlí a vedou na něj klasické prosklené dveře na kliku a s romantickou záclonou.

 Kuchyně labužníků

Francouzi si potrpí na dobré jídlo, což se o nich obecně ví. Podle toho by měla vypadat i správná kuchyně ve francouzském stylu. Máte v podstatě dvě možnosti: Do prostředí městského bytu se hodí "kávová" kuchyně, tedy ta, která připomíná kavárnu, vévodí jí chladné barvy a nejdůležitějším jídlem dne je tu snídaně. Druhou variantu vidíte na horním obrázku: Venkovská francouzská kuchyně ideální pro rodinný dům. Voní čerstvě upečeným chlebem a hlavním denním jídlem je večeře, u které se v klidu sejdete se zbytkem rodiny.

Trochu bohémské pohody

Určitě jste slyšeli o tom, že se Francouzi obvykle nikam moc neženou a dávají si na čas. Není to přístup, který se vyplatí vždycky, ale aspoň jednou za den pořádně vypnout je rozhodně zdravé a prospěšné. Co to znamená pro vaše bydlení? Buďte velkorysí. Udržujte čistotu, ale nenechte se rozhodit každým smítkem prachu. Buďte v klidu.

ab
ab
ab
ab
ab