Kategorie

V Brně jen tak Letmo

Celé roky si obyvatelé Brna říkali, že vyhořelý dům naproti budově hlavního nádraží jejich město právě nezdobí. Teď má konečně novou podobu. Líbí se vám?

Nádraží samotné i jeho okolí je brněnským tématem už dlouho. Kromě případného odsunu hlavní železniční stanice se pravidelně diskutuje i o tom, že okolní prostředí mu na reprezentativnosti právě nepřidává. Typickým příkladem byla po několik let jedna z budov přímo naproti hlavnímu nádraží, kde v roce 2002 došlo k požáru. Zničenou konstrukci a fasádu poté dlouho zakrývaly pouze reklamní plochy. V průběhu roku 2011 začala rekonstrukce, která postupně změnila poškozenou stavbu na několikapatrový obchodní dům. Ten byl otevřen právě letos na začátku května.

Fasáda jako ze sci-fi

Nejvýraznějším prvkem nového obchodního domu je nápadná fasáda připomínající ementál. Bílá plocha s nepravidelnými okrouhlými průzory upoutá pozornost už na první pohled a stala se symbolem celé rekonstrukce. Interiér obchodního domu už je konvenčnější. Středový prostor s eskalátory je na každém patře obklopen galerií, kde se nachází obchody a výše i restaurace.

foto: Brünn

ab
ab
ab
ab
ab