Kategorie

Užijte si léto s doplňky v námořnickém stylu

Patříte k těm, kteří si na každé roční období pořizují nové doplňky do bytu? Pak vsaďte na tradiční modrobílé dekorace, které k létu prostě patří.
Proužky nebo jinými kombinacemi modré a bílé barvy se už dávno neinspirují pouze módní návrháři. Námořnický styl pronikl i do světa interiérových designérů, kteří pro nás vyrábí často úžasné a nápadité doplňky. Ať už se jedná o textil nebo jiný druh dekorací, právě v letních měsících vnesou do našich bytů tu správnou „dovolenkovou“ atmosféru. Některé se hodí k domácímu užívání, jiné využijeme na terase nebo u zahradního bazénu. A které z nich si vyberete vy? Pruhované doplňky se nemusí nutně vyskytovat v každé místnosti vašeho bytu. Modrobílá kombinace je výrazná, a čím méně předmětů s touto tématikou pořídíte, tím lépe vyniknou. Snažte se vybírat stejný odstín modré barvy a přitom berte ohled i na současné barevné provedení nábytku a doplňků ve vašem bytě. Pěkně a přitom nevtíravě budou působit menší předměty, které nebudou narušovat prostředí.

V ložnici jako na moři

Spousta z nás upřednostňuje útulný domov, který si vytváříme podle svých představ. Nikde snad ale nechybí pohodlné a měkké polštáře v různých tvarech a z různých materiálů. Proč tedy nevyzkoušet námořnický styl? Pokud se vám polštáře nehodí k sedací soupravě v obývacím pokoji, třeba pro ně najdete místo v ložnici nebo v pokoji pro děti.

Pruhované nádobí oživí snídani

Ranní kávu nebo odpolední čaj si můžete vychutnat v proužkovaných hrnečcích, namísto těch, které používáte po celý rok. Uvidíte, že vám z nich nápoj bude chutnat mnohem více než obvykle. Místo pruhovaných hrnečků si ale můžete také pořídit modrobílé talíře, které vypadají přímo skvěle. Ty naše sice nemají tradiční proužky, ale rozhodně k námořnickému stylu patří. A pokud nechcete měnit sortiment hrnků ani talířů či jiného nádobí, v kuchyni své místo může najít okouzlující váza, kterou zvládnete vyrobit i sami. Stačí vám k tomu obyčejná keramická váza, štětec, barvy na keramiku a pevná ruka, kterou vytvoříte modré a bílé proužky. Chcete-li vázu rozjasnit, přidejte i žlutou a červenou. Tyto dvě barvy ale střídejte ob dva pruhy modré a bílé.

Doma jako na pláži

Modré a bílé pruhy se obzvlášť hodí do venkovních prostor na terasu nebo ještě lépe k zahradnímu bazénu. Tam využijete pohodlná lehátka třeba s pruhovaným potahem nebo se vzory mušlí a lastur. Nic ale nezkazíte ani tehdy, bude-li potah pouze v tmavé modré. Bude se tak lépe udržovat. Námořnický styl držte i s plážovou taškou, kterou můžete mít po ruce i na vaší zahradě. Je prostorná a vejdou se vám do ní všechny důležitosti. K modrému lehátku patří pruhovaná taška a modrobílá osuška. Zdá se vám to už příliš? Pak nechte osušku doma v koupelně, tam se bude zcela určitě pěkně vyjímat. Rodinná setkání v létě bývají velice oblíbená, můžeme totiž vyrazit ven na zahradu. Venku je teplo a dlouho do večera svítí slunce. Kdyby se však oslava o něco protáhla, posvítíme si papírovými lampiony, které dodají romantickou atmosféru. A kdybyste snad měli obavy z toho, že by mohl lampion vzplát, pak raději vsaďte na klasickou lucernu, samozřejmě opět v tradiční tmavomodré námořnické barvě. foto: Thinkstockphotos
ab
ab
ab
ab
ab