Kategorie

Úložný prostor kde ho nečekáte

Pokud patříte mezi ty, kteří zápasí v bytě s nedostatkem místa, pak je vhodné poohlédnout se po různých způsobech, jak získat více úložného prostoru. Mnozí z nás využívají k uložení dočasně nepotřebných věcí sklepní kóje, ti šťastnější pak třeba garáž. I tyto prostory se však časem naplní.
 

Vhodnou volbou při vytváření úložných prostorů jsou přehledné regály, které pojmou překvapivé množství věcí. Jejich výhodou je také to, že mezi jednotlivými policemi cirkuluje čerstvý vzduch. Další variantou, jak získat více úložného prostoru, jsou podhledy pod stropem, kde lze hromadit všechno "nepotřebné". Podhledy se uplatní zejména v bytech s vyššími stropy a v místnostech, kde se nepobývá moc často.

Vhodně řešená skříň je nenápadnou součástí bytového interiéru

Skryté prostory

V současnosti jsou také velice oblíbené vestavěné skříně na míru. Při jejich výběru je vhodná konzultace s odborníkem, který udělá nákres, případně vizualizaci konečné podoby místnosti či stěny. Skříně by měly sahat až po strop, tím získáme mnoho užitečného místa. Ideální hloubka skříně je taková, do které se bez problémů vejde například složená košile. Zajímavým detailem může být skříň, sloužící jako dělící příčka ve větší místnosti. Pokud je přístupná z obou stran, pak získá ještě více na praktičnosti. Díky posuvným dveřím z různých materiálů můžete vyřešit i otázku, kam umístit zrcadlo.

Zrcadlové dveře dodají vašemu bytu větší prostor

Místo je i pod postelí

Dobrým řešením jsou také postele s úložným prostorem. Pokud máte manželskou postel s matrací ve výšce asi 30 centimetrů, měli by jste mít při standardních rozměrech postele k dispozici i dostatečně velký úložný prostor. Není- li vaše postel s úložným prostorem již vyrobena, přijdou vám vhod úložné boxy nebo velké šuplíky na kolečkách, které je možné pod postel zasunout.

Zapojte fantazii

Nápadům při hledání vhodných řešení se meze nekladou a vše závisí pouze na vaší fantazii a invenci. Můžete například vytvořit úložný prostor v podobě polic či přihrádek připevněných na dveře do pokoje nebo podhled u stropu na toaletě. Pokud si však nevíte rady, není nic jednoduššího než navštívit odborníka, nebo se inspirovat na nějaké nábytkářské expozici či veletrhu.

Také postele mohou poskytnout nemalý úložný prostor

Několik rad na závěr: • Rozmisťování věcí do úložného prostoru dobře zvažujte. Do polic ve výšce 180 a více centimetrů patří jedině sezónní věci, naopak do spodních částí skříně (pod 70 cm výšky) pouze předměty snadno vyjímatelné, abyste se nemuseli zbytečně ohýbat. • Skříně na míru můžete použít kdekoliv, tedy i v koupelně, kde přehledně roztřídí a uschovají všechny toaletní potřeby, které jinak mohou překážet a kazit estetický dojem. • Pokud je skříň umístěna v menší místnosti, využijte možnosti zvětšit prostor i opticky tím, že čelní stěnu skříně bude tvořit z větší části zrcadlo. • Máte-li skříně, kterých se nechcete zbavit, protože dobře slouží, jen jsou nízké, dokupte k nim (nebo si nechte udělat na zakázku) nástavec až do stropu. • Místo ušetří i výklopné botníky; vejdou se do malého prostrou a mohou sahat od podlahy až ke stropu, jen podle sezony občas přerovnáte obuv.

ab
ab
ab
ab
ab