Kategorie

Úklid zvládnete za deset minut

Zaměřte se jen na nejdůležítejší místa a deset minut není na úklid tak málo, jak jste si mysleli.
Možná už jste to zažili – z ničeho nic se dozvíte, že za deset minut přijde návštěva, a váš domov rozhodně není ve stavu, v němž byste chtěla vítat společnost. Nezoufejte, 10 minut je vlastně spousta času! Ze všeho nejdříve si stanovte priority – zapomeňte na ložnici, dětský pokoj nebo pracovnu, do těchto místností zkrátka návštěva nepůjde. Zaměřte se na obývací pokoj a koupelnu s toaletou.

Zapojte je!

Přečtěte si další články magazínu www.bety.cz: Vařte jako Jamie Olive: Tříchodové menu za 30 minut! Kdyby naši psi uměli mluvit... Naučte se naslouchat
Pokud máte možnost, zapojte do bleskového úklidu ostatní členy domácnosti. Rozdělte úkoly, aby každý věděl, co má dělat, a vzájemně jste se nepletli.

Skla a okna

Nemáte-li obří okna přes celou místnost, rychle je přestříkejte sprejem na mytí oken a přeleštěte. To samé platí i o skleněných dvířkách polic, skleněném konferenčním stolku apod. Zkrátka se snažte, aby se veškeré skleněné povrchy blýskaly. Dodá to totiž místnosti vzhled perfektně uklizeného a čistého pokoje. Deset minut není příliš času na to, abyste zvládla otřít prach v celém bytě (či vybraných místnostech). Zaměřte se na plochy, kde je nejvíce vidět. K nim patří televize nebo obrazovka počítače. Prachu na jiných předmětech si návštěva nevšimne.

Chlupy

Máte-li chlupatého domácího mazlíčka, zaměřte se při rychloúklidu na odstranění všech viditelných chlupů. Ty by totiž příchozí společnosti mohly vadit mnohem víc než zaprášená knihovna. (Čtěte také: Jak uklidit byt podle feng-shui)

Koupelna a toaleta

Kritické místnosti, návštěva je totiž s velkou pravděpodobností nevynechá. Takže umyjte záchod, umyvadlo, zkontrolujte, zda není špinavá vana. Dobrým trikem je vyměnit všechny ručníky – opět docílíte dojmu „naklizenosti“.

Knihy, časopisy

Máte-li v obýváku porůznu poházené rozečtené knihy a časopisy, srovnejte je do úhledných komínků a dejte klidně na zem, pořád budou vypadat uspořádaněji než bez ladu a skladu po celé místnosti.

Kuchyně

Máte-li kuchyň propojenou s místností, do níž uvedete hosty, je dobré ji také rychle „přeleštit“. Doslovně to platí u dřezu a kohoutků.

Vůně

Zkuste v různých koutech místnosti lehce stříknout voňavku nebo v pokoji rozestavte a zapalte vonné svíčky. Vytvoříte příjemnou atmosféru a zakryjete pach čisticích prostředků, které jste ještě několik sekund před příchodem návštěvy používala. zdroj: www.bety.cz foto: www.thinkstockphotos.com
ab
ab
ab
ab
ab