
Dětská kuchyňka může být samozřejmě různě laděná, být z různého materiálu, různě barevná... Je mnoho možností, vybírejte tedy kuchyňku tak, aby ladila do celkového vzhledu pokojíčku. Vaše děti si "konečnou pochoutkou" mohou nakrmit například panenku, což je jistě skvěle zabaví a navíc budou mít pocit důležitosti, že se o někoho menšího musí postarat.

Jednou z moha variant je kuchyňka dřevěná. Krásnou dřevěnou kuchyňku seženete třeba zde. Ti zručnější rodiče si ji i sami vyrobí.
Žádná z dětských kuchyněk reálně samozřejmě nefunguje a vše jsou pouhé náhražky, některé už při koupi obsahují i umělé potraviny (například papriky či jiné druhy zeleniny), někdy musíte "jídlo" přikoupit. V podstatě je to jedno, dítko si i tak nadiktuje, co zrovna chce vařit.
A když se rozhodne hrát si s kuchyňkou v sezóně, není nic snazšího, než mu dát "na hraní" doma vypěstované ovoce nebo zeleninu. Je to šikovný způsob, jak do svého dítka dostat nějaké ryzí vitamíny. A když dětem odnesete kuchyňku ven, stráví pěkných pár chvil na čerstvém vzduchu.

Jedinou funkci, kterou kuchyňky mohou mít, je to, že u některých typů dokáže téct voda z kohoutku. Samozřejmě ji nemáte připojenou, voda většinou teče z předem naplněné nádoby, děti si tak po vaření mohou po sobě naučit umýt zašpiněné nádobí, klidně i to skutečně zašpiněné po skutečném jídle. Jestli chcete funkční hračku, za kterou ale nechcete utrácet polovinu výplaty, zkuste kouknout na bazárky nebo do diskuzních fór.

V dětských kuchyňkách najdete množství precizních detailů s celou řadou funkcí tak, aby se co nejvíce podobaly kuchyním reálným. Spodní části mají mnohdy i trouby, které vydávají zvuk, lednici s poličkami, někdy dokonce výrobu ledu nebo modré plamínky, které se objeví při zapnutí plynového sporáku. Dětské kuchyňky jsou mnohdy nejen zábavou, ale lecos se děti díky ní přiučí.