Kategorie

U jídelního stolu by se měla setkávat celá rodina

Kdysi bývalo zvykem obědvat a večeřet u jídelního stolu v kuchyni, rodina se sešla a popovídala si o tom, co každý během dne prožil.

Jenže dnešní trendy jsou jiné. Máma večeří ve stoje, protože nestíhá, táta u televize, jelikož dávají fotbal, syn u počítače a dcera přijde domů v devět, takže si večeři ohřeje později. Je to tak správně?

 

Rozhodně ne. Jídelní stůl by měl představovat centrum setkávání celé rodiny. Nemusíte mít zrovna speciální místnost – jídelnu, jak je zvykem v Americe. Postačí menší stoleček v rohu kuchyně, kam se vejdou židle pro všechny spolubydlící. A protože jíme také očima, i nábytek by měl být hezký na pohled.

Slaďte stůl se zbytkem kuchyně

Můžete vypátrat sebehezčí jídelní stůl, ale pokud nebude korespondovat s kuchyňskou linkou a dalším vybavením kuchyně, výsledek bude stát za nic. Sladit byste měli aspoň barvu, ale v lepším případě vybírejte i podobný styl. Máte-li minimalisticky zařízenou kuchyň, kupte si jednoduchý rovný stůl bez dalších aplikací. Jestliže si potrpíte na starožitný nábytek, vsaďte na zdobené a vyřezávané nohy.

Židle musí být především pohodlné

Jídelní židle jsou samostatnou kapitolou. Obchody s nábytkem se předhání s futuristickými designy, které sice vypadají působivě, ale vašemu zadku se zrovna dvakrát líbit nemusí. Samozřejmě záleží na vás a na tom, jak jste ochotní pro hezký design trpět, ovšem věřte, že židle s polstrováním jsou daleko pohodlnější než barevné plastové židličky. Pokud to jde a neobjednáváte z e-shopu, zkuste si, jak dobře se vám na vybrané židli sedí. Dbejte i na opěrátka.

Chcete-li si ušetřit trápení, hledejte rovnou jídelní sety – stoly spárované s židlemi. Často je to také finančně úspornější řešení. To si ostatně můžete snadno sami ověřit v nabídce e-shopu Nabytek-elegance.cz, kde najdete sety pro 4, 6, 8, 10 i 12 osob.

ab
ab
ab
ab
ab