Kategorie

Tři tipy na rychlou vánoční dekoraci

Někdo se nadšeně chystá na Vánoce prakticky od listopadu a už teď má domov plný opentlených svíček a vlastnoručně štrykovaných sněhuláčků. Někdo celou záležitost prožívá trochu míň a den před Vánoci přemýšlí, jak dodat aspoň trochu sváteční estetiky.

Pokud patříte do druhé skupiny, máme pro vás tři jednoduché možnosti.

Pomeranče jsou vánoční ovoce...

... a to ví každý. Oranžové koule se zapíchanými ostny hřebíčku zdobily už od našeho dětství nejen rodinné Vánoce, ale i povinnou školní výstavku pracně sestavenou v hodinách výtvarné výchovy. Tentokrát ovšem nemusíte hledat hřebíček a pod vlivem preventivního předvánočního panáka se snažit o víceméně symetrické zdobení. Stačí pomeranče vodorovně nakrájet na plátky (ano, i tohle je trochu nebezpečná činnost), položit je na nehořlavou podložku a nechat uschnout na topení. Voila - voňavá vánoční dekorace je na světě.

Skořicové otýpky

Když jsme u vůní, přece jen bychom se měli zmínit o koření. Některé má tu vlastnost, že vypadá dobře samo o sobě a voní přesně tak, jak to o Vánocích potřebujeme. Nejlepším příkladem je skořice. Skořici vcelku koupíte v každé supermarketové sekci s kořením, ale doporučujeme nešetřit, jinak nebude vonět. Také předem pohmatem zjistěte, jestli je skořice opravdu celá, a kupte jí raději více. Na svázání poslouží jakýkoli zbytek vánoční stuhy.

Nepekli jste? Formičky se stejně hodí

Mnoho lidí dnes dá přednost klidu, načerpání sil, nebo vyřizování jiných úkolů, než je pečení devíti druhů cukroví, ze kterých mají všichni rádi maximálně dva nebo tři. To ale neznamená, že nemůžete využít vykrajovací formičky, které vám doma zůstaly třeba po rodičích. Opět stačí jakákoli vánoční stužka a místo, na které se lesklá kovová vykrajovátka dají zavěsit - například vánoční stromeček, voňavá větvička ze zasněženého lesa nebo garnýž. Fantazii se, zvlášť o Vánocích, meze nekladou.

ab
ab
ab
ab
ab