Kategorie

Tři dobré důvody, proč si pořídit fotografie svého domova

Nedávno jsme vám radili, jakých zásad se držet, když chcete pořídit hezké obrázky svého bydlení. Proč byste se ale vůbec do něčeho podobného měli pouštět? Argumentů pro je hned několik.

Rodinu si fotíme běžně, bydlení už tak často ne. Přitom jsme si s ním dali tolik práce a náš domov by si nějaký ten portrét zasloužil.

Prodáváte nebo pronajímáte

První argument je nasnadě. Pokud je alespoň malá šance, že v budoucnu budete svůj domov prodávat nebo alespoň pronajímat, kvalitní fotografie vám v tom zásadně pomohou. Ale proč byste na to měli myslet už teď? Shánění fotografa nebo techniky na poslední chvíli je vždycky problematické a nese to s sebou riziko, že dáte spoustu peněz za něco špatného. V horším případě na to při stěhovacím stresu a výdajích nebudete mít myšlenky vůbec a fotografování odbudete pár výcvaky. V tomto ohledu příliš nevěřte ani realitní kanceláři, její "profesionální fotograf" je většinou prostě makléř s kompaktem v ruce.

Bydlení je změna

Podobně jako si pořizujete fotografie svých dětí, abyste zaznamenali, jak rostou, stojí za to dokumentovat i proměny vašeho bytu. Ať jste právě dokončili rekonstrukci, nebo jenom přestavěli nábytek a změnili dekorace, vyfoťte si svoje dílo a budete z něj mít ještě větší radost. Pokud se naopak na nějakou tu proměnu chystáte, fotografie také přijdou k praktickému užitku. Snáz na nich uvidíte všechno, co je potřeba vylepšit nebo předělat, můžete nad nimi v klidu sedět a třeba si svoje nápady i kreslit přímo do nich, případně upravovat digitální fotografie s pomocí speciálního softwaru.

Chcete se pochlubit

Ideální je samozřejmě pozvat návštěvou k sobě domů. Co když jsou ale přátelé nebo rodina daleko, případně se k nim moc často nedostanete? Pár obrázků vydá za hodiny popisů a vyprávění. V tomto případě nezapomeňte do obrázků zahrnout i členy vaší domácnosti, aby fotky vypadaly hezky živě a zabydleně. Pozor si dejte jenom při zveřejňování fotografií na internetu. Pro jistotu nikdy nepublikujte přesnou adresu a obrázky raději sdílejte pouze s okruhem lidí, které znáte.

ab
ab
ab
ab
ab