Kategorie

Trendy v kuchyni

Stejně jako se mění módní styly, podléhá i tvorba kuchyňského nábytku trendům. Jednou jsou prosazovány přírodní tóny, jiný rok letí pastelové barvy.
Na světových veletrzích se přední výrobci každoročně snaží zaujmout novými nápady a netradičními materiály, které se nám laikům zdají více či méně bláznivé.

Zapuštění kuchyně důmyslně upravuje různé hloubky skříněk Kuchyně Compact, Hanák nábytek a.s.

Jednoduchost především

Rustikální kuchyně jsou v posledních letech na ústupu. Neznamená to, že by úplně vymizely z nabídky výrobců, ale poptávka zákazníků se výrazně snížila. Stále více lidí preferuje jednoduchá a hladká dvířka. Trendem jsou čisté linie bez zbytečných, rušivých prvků. Kuchyňské linky jsou sestavovány z velkých modulů širokých 90 až 120 cm, jež jsou ve spodní části opatřeny výsuvnými kontejnery, v horní výklopy a roletami. Netradiční řešení představuje  používání posuvných dveří, které důmyslně oddělují nebo schovávají jednotlivé části kuchyně. Klasické úchytky jsou nahrazovány pouze otvíracími štěrbinami či zadlabávanými profily přímo ve dvířkách.

Hra s prostorem

I zcela nevýraznou místnost dokáží designéři oživit nejrůznějšími výklenky a nikami. Již samozřejmostí se stalo používání sádrokartonů a jiných materiálů, pomocí kterých se prostorově místnosti upravují. Do vzniklých zákoutí se potom vestavují kuchyňské spotřebiče nebo části skříní, do nasvětlených nik se instalují aranžmá. Hra s prostorem je velice efektní a vhodně doplňuje jednoduchý interiér. Designér může klamat různými hloubkami a nežádoucí prvky schovat. Kombinace různých barevných odstínů pak dodá interiéru neotřelý efekt originálu.

Co je tlusté, to je hezké

Policové systémy, pracovní desky, barové pulty – čím masivnější, tím lepší. Trendy určují velkou tloušťku materiálů. Setkáváme se tak s pracovními deskami až s deseticentimetrovou hranou nebo policemi v tloušťkách od 6 cm. Tyto materiály bývají ale většinou odlehčené, aby se s nimi i přes jejich bytelný vzhled dobře pracovalo.

Kombinace subtilních dvířek s masivním barem a policemi dodá kuchyni na výrazu Compact, Hanák nábytek a.s.

ab
ab
ab
ab
ab