Kategorie

Trendy v dřevěném obložení stěn a schodů

Vzor dřeva už dnes najdeme na většině podlahovin nebo obkladových materiálů, od PVC až po dlaždice. Pravému dřevu se ovšem nic nevyrovná.

Také se obáváte, že dřevěné obložení stěn bude připomínat horskou chatu? Není důvod. Možností se dnes nabízí tolik, že se podobnému efektu velmi snadno vyhnete.

Obložení má praktické výhody

Není pochyb o tom, že dřevěné obložení stěn představuje jistý náklad navíc. Proč byste si tedy měli dopřát víc než - doslova a do písmene - holé minimum? Na první pohled je samozřejmě vidět hledisko estetické. Dřevěné panely interiér zútulní, dodají mu nádech luxusu, přispějí k tomu, že budete svůj domov vnímat jako útočiště před okolním světem. Jsou tu nicméně i další, praktické výhody. Všichni asi dobře známe nepříjemný, chladný pocit ze zvuku, který se odráží od stěn prázdného pokoje. V zabydlené místnosti se tento efekt částečně ztrácí, ale teprve správné dřevěné obložení zvuky láme a pohlcuje. Ozvěna tak ve vás nebude vyvolávat dojem samoty, a například při poslechu hudby zase vy nebudete rušit obyvatele v dalších místnostech. Nejeden majitel domu nebo bytu také potvrzuje, že pokoj obložený dřevem bývá teplejší, přesněji řečeno se v něm teplota snáze udržuje. Jde o výsledek kombinace izolačních vlastností dřevěných panelů a faktu, že dřevo samo o sobě působí subjektivně tepleji než holá stěna.

Stěna jako umělecké dílo

Na Světě bydlení už jsme se několikrát věnovali tomu, jak dodat místnosti osobitost s pomocí obrazů nebo jiných dekorací. Pokud se ale necítíte být sběrateli umění a nechcete mít na stěně generické plakáty z hobby marketů, je tu ještě jedna velice lákavá možnost: Použít jako umělecké dílo samotnou zeď. Kromě speciálních nátěrů to lze vyřešit i vhodným dřevěným obložením. Dostupné jsou luxusní dřevěné panely formované do organicky působících tvarů. Některé připomínají spletité větve stromů, jiné se podobají pečlivě upraveným cestičkám japonské zahrady - vybere si skutečně každý. Výsledek je dostatečně výrazný na to, aby ovlivnil "tvář" prostoru, ale přitom stále dostatečně nenápadný, aby nerušil.

Trojrozměrné panely

Technicky vzato je samozřejmě každé obložení trojrozměrné. V tomto případě ale máme na mysli takové dřevěné panely, které viditelně plasticky zasahují do prostoru a pracují s nerovnou, členitou texturou. Je to nápad, se kterým se běžně potkáte v interiérech nahrávacích studií, protože zaručuje výborné zvukově-izolační vlastnosti. Moderní 3D panely se ovšem výborně uplatní i v soukromém bydlení, kterému dodá atraktivitu a nevšednost. Pokud si vyberete kvalitní produkty, budou zároveň i odolné a nenáročné na údržbu.

Nezapomeňte na schody

Často dnes vídáme schody, jejichž tělesa jsou tvořena kovem a sklem. Přestože jde o oblíbenou verzi schodiště, je dobré předem zvážit, jestli se opravdu hodí do obytného interiéru a nevypadá mnohem lépe například v administrativních budovách. Bytům a domům často svědčí spíše schodiště využívající i přírodní materiály, jako je právě dřevo. Ať už se rozhodnete schody obložit stejně jako podlahu, nebo zvolíte schodiště tvořené dřevěným masivem, hladké povrchy luxusních dřevěných materiálů vám každý den připomenou, že jste si vybrali dobře.

Tematický měsíc s Parket Atelier

Parket Atelier jsou kvalitní laminátové a dřevěné podlahy s dlouholetou tradicí a silným postavením na českém trhu. Prosazují se především osobním a odborným přístupem k zákazníkovi. Poskytují komplexní sortiment služeb - dveře, nábytek, obklady.

ab
ab
ab
ab
ab