Kategorie

Trendy pro nábytek v roce 2012

(komerční sdělení) Designéři módního průmyslu mění své kolekce šatů několikrát za rok, nejméně pro každé roční období. Bytové a interiérové designérství sice tak často nové kolekce nábytku nenabízí, ale v tomto odvětví to není ani potřeba.
 

Kdo z nás by měnil kompletně obývací pokoj nebo nábytek do ložnice s takovou pravidelností, jakou nakupujeme například oděvní doplňky nebo obuv? Trendy nábytku se zpravidla mění každý rok a skvělé designérské kousky lze spatřit například na mezinárodních veletrzích, odkud čerpají inspiraci další výrobci i bytová studia.  Některé trendy se ale nemění a zůstávají dlouhá léta na vrcholu a žádané. Většinou se jedná o moderní nábytek, který má jednoduchý styl a čisté linie, má kvalitní provedení a vydrží atraktivní po mnoho let.

Který nábytek bude letos opět „in“?

Letošní hity nábytku můžeme nalézt na mnoha místech. Odhalí nám je luxusní nábytek, nábytek z masívu, ale také plastový nábytek či pokojové a bytové doplňky. Pod luxusním nábytkem si můžeme představit například kožené sedačky, ale také již zmíněný nábytek z masívu prvotřídní kvality. Velmi oblíbený je tento rok bukový a břízový masív, z něhož lze kompletně zařídit celý interiér.  Moderní domácnost by neměla vynechat ani plastový nábytek, například v podobě jídelních židlí. Plastové židle vypadají pěkně a jsou nenáročné na údržbu. Jsou vhodné i na zahradu nebo terasu a do domácnosti se hodí typ kombinovaný s chromovanou ocelí. Trváme-li na luxusní variantě, vybíráme plastové židle v čirém provedení.  Domácnost ale netvoří pouze nábytek, je třeba mu dodat trochu originality různými doplňky. Kromě obrazů a dalších uměleckých děl se do interiéru hodí lampy všech možných typů, od stojacích až po stolní. Pokojové lampy tak neslouží pouze jako zdroj světla, ale také jako dekorativní prvek každé místnosti.Vybrat lze klasické i moderní tvary, na jedné či více nohách a v rozmanitých tvarech, jako například ve tvaru hrušky či ptačího hnízda.

Kam se vydat za nábytkem?

Kvalitní nábytek do interiéru, ale i exteriéru lze nakoupit nejen v kamenných prodejnách, ale i na internetu v e-shopech. Někteří dávají přednost osobnímu výběru, neboť se domnívají, že pouze v takovém případě si nábytek prohlédnou nejlépe. V dnešním světě digitálních fotografií to ale není nezbytné, protože nábytek vypadá realisticky i na obrázcích, kde je vyfocen z několika úhlů.  Každý zákazník tak může nábytek vidět shora nebo z několika stran a k některým výrobkům jsou přiřazeny fotografie interiéru včetně konkrétního nábytku. Lépe si tak můžeme představit, jak bude vypadat v naší domácnosti. Samozřejmostí je pak možnost výběru barvy, materiálu potahu, rozměrů či jiného provedení (např. strany rohové sedačky).

ab
ab
ab
ab
ab