Kategorie

TOWNHOUSE – nový koncept bydlení

Stále více lidí touží bydlet ve vlastním domě se zahrádkou, ale chtějí přitom zůstat v pohodlném dosahu města. Ve srovnatelných cenových relacích lze pořídit nejen větší nový byt, ale i rodinný domek. Proto se již několik let rozrůstají "satelitní městečka" kolem velkých měst.
Některé projekty lze považovat za výjimečné, a to především ty, které usilují o naplnění nového konceptu, zvaného Townhouse.

Bydlení v soukromí, přitom ve městě nebo blízko něj, to je podstata konceptu townhouse

Co je to townhouse?

Townhouse v sobě spojuje bydlení v  soukromí, které zaručuje moderní rodinný dům ležící v příměstské lokalitě, a přitom v dostatečné blízkosti velkoměsta, které je dosažitelné městskou hromadnou dopravou nebo autem do 15 minut. Základní občanskou vybavenost (lékař, pošta, škola, obchody), přitom poskytuje přilehlé předměstí.

Townhouse nabízí domy za ceny bytů ve velkoměstech

Klid, zdravý vzduch,...

Tento styl bydlení vyhledávají především lidé, kteří nechtějí bydlet přímo ve městě v bytovém domě. Důvody, které je k takovému rozhodnutí vedou, mohou být různé. Pořizovací cena bytu přímo ve městě může být neúměrně vysoká jeho velikosti a často je potřeba připlatit si zvlášť za garážové nebo venkovní stání. A co si budeme namlouvat, v rodinném domě má většina z nás větší pocit soukromí než v bytovém domě, kde je často slyšet hluk i přes několik pater. Rodina s malými dětmi také preferuje rodinný dům i proto, že má vlastní zahradu. Na ní lze dětem v létě postavit bazének, v zimě zase při dostatečné sněhové nadílce vybudovat například iglů. Motivem pro pořízení domu "za městem" může být také blízkost přírody pro každodenní procházky, jízdu na kole nebo víkendové rodinné výlety.

 Na Vyhlídce a další

Jedno z pražských předměstí, kde se podařilo naplnit myšlenku TOWNHOUSE, je Chýně. Deleloperský projekt Chýně – Na Vyhlídce nabízí dvě varianty bydlení. První z nich už byla dokončena letos na podzim a jedná se o řadové trojdomky s dispozicí 4 + kk se zahradou. Druhá fáze projektu, která se dostaví na podzim příštího roku, nabídne samostatně stojící domy s dispozicí 3 + kk,  4 + kk nebo 5 + kk se zahradou. Moderní design domů je v duchu funkcionalismu striktně jednoduchý, stejně jako jejich vnitřní členění, které je velmi funkční a pohodlné. Podobných projektů ale vzniká zejména v okolí Prahy celá řada, namátkou jmenujme například obytný soubor nadstandardních rodinných domů Kalifáč v Kostelci u Křížků (www.bydlime-u-prahy.cz).
ab
ab
ab
ab
ab