Kategorie

Toužíte po větší posteli?

V jednom z nedávných článků jsme vám radili, jak opticky zvětšit místnosti vašeho bytu. Dnes si povíme něco o subjektivním pohodlí vaší postele.

Možná byste chtěli větší postel, ale ložnice nedovolí. Možná se ještě nechcete zbavovat původní postele. Možná jenom potřebujete trochu praktičtěji vyřešit prostor. V každém případě umíme pomoci.

Postel bez čela je jako dort bez polevy

Mnoho postelí už zahrnuje čelo, ale často nevypadá nejlépe. Jindy postel koupíme úplně bez čela. V obou případech je další krok jasný: Pořídit, vyrobit, nechat vyrobit nebo klidně i namalovat na zeď čelo nové. Že se vám některé z těchto možností zdají drahé a jiné zase bláznivé? Nenechte se zmást. Jde jednoduše o to, aby čelo správně přesahovalo linii postele a rámovalo ji. Proto opticky velmi pomůže i malba na zdi. Další alternativou může být třeba velký obraz (jen si odpusťte náboženskou nebo svatební klasiku, případně jí dodejte vtipný přesah).

Hlavně nepřeplácat

Stejně jako při optickém zvětšování místností byste se měli držet jednotné a uměřené barevnosti. Nuda? Na detailech se můžete vyřádit. Jde jenom o to, aby postel netvořila se zbytkem ložnice příliš velký kontrast. Ten totiž její skromnou velikost ještě umocní. Logicky bude lepší držet se světlejších barev. Bílému povlečení se nic nevyrovná - je romantické, čisté a láká k zachumlání do peřin.

Polštářů jen přiměřeně

Množství polštářů, zejména těch malých, budí dojem, že se pod nimi postel ztrácí, jak je maličká. Pokud chcete polštáře využít k dojmu většího prostoru, zvolte raději dva velké polštáře pod hlavu než kopec malých. Stejné pravidlo platí pro přehozy, deky na nohy a další detaily, které si mnoho lidí oblíbilo. Nenechte se unést, nezastlávejte postel množstvím různých lůžkovin. Pokud potřebujete menší přídavnou deku na spaní, schovejte ji přes den do prádelníku nebo ji složte na noční stolek.

Pořiďte si štokrdle

A ne ledajaké. I v českých obchodech už jsou k dostání polstrované stoličky a lavice, které přistavíte nejčastěji k nohám postele. Mají sto a jedno využití: Můžete se na ně pohodlně usadit při oblékání, můžete na nich skladovat právě ony polštáře a deky navíc, můžete si na ně natáhnout nohy, když máte problém najít v posteli komfortní polohu.

ab
ab
ab
ab
ab